Aukcja nr 20
USD/PLN: 4.100 | EUR/PLN: 4.079 | data: 12-02-2000
210 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, H-Cz. 770 R1, Fr. 3, T. 25, złoto, 3.44g, zanitowany otwór. |
III VF |
1 750 zł 1 850 zł
211 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, drugi egzemplarz, złoto, 3.42 g. |
III/IV VF/F |
1 750 zł | |
212 | Stefan Batory 1576-1586 talar oblężniczy 1577, Gdańsk, odmiana bez znaku menniczego autorstwa K. Goebla, Marian Gumowski - Mennica Gdańska 920, Voss. 540, Dav. 8453, ładnie zachowany egzempl.. |
III VF |
3 500 zł 8 500 zł
213 | Stefan Batory 1576-1586 talar oblężniczy 1577, Gdańsk, odmiana ze znakiem menniczym W. Tallemanna - kawką, Marian Gumowski - Mennica Gdańska 926, Voss. 556, Dav. 8452, dobrze wybity i dobrze.. |
IV+ F+ |
2 000 zł 2 600 zł
214 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1582, Wilno, Kurp. 301 R1, Gum. 756. |
100 zł 140 zł
215 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Olkusz, po bokach herbów literki N-H, Kurp. 185 R1, Gum. 713, patyna. |
III VF |
150 zł 250 zł
216 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Wilno, herb Lis pod popiersiem króla, Kurp. 314 R, Gum. 763, ładna stara patyna. |
II/III EF/VF |
125 zł 230 zł
217 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, ciekawa odmiana z lilijkami po bokach III, Kurp. 449 R, Gum. 814. |
II- EF- |
125 zł 250 zł
218 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, odmiana z krzyżykami po bokach III, Kurp. 452 R, Gum. 814. |
80 zł 190 zł
219 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, odmiana z krzyżykami i lilijkami po bokach III, Kurp. 450 R, Gum. 814. |
80 zł 400 zł
220 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Poznań, odmiana z końcówką daty po lewej stronie herbu Przegonia, pod popiersiem króla przerywnik w postaci czterech kropek, Kurp. -, Gum. 718, patyna. |
200 zł 390 zł
221 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Poznań, odmiana z końcówką daty po lewej stronie herbu Przegonia, Kurp. 200 R, Gum. 718. |
III VF |
125 zł 100 zł
222 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Wilno, Kurp. 319 R1, Gum. 764. |
150 zł 210 zł
223 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z dużą głową króla, Kurp. 454 R, Gum. 814, patyna. |
100 zł 140 zł
224 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, Kurp. 378 R1, Gum. 789. |
III VF |
250 zł 440 zł
225 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Wilno, Kurp. 279 R5, Gum. 749, T. 40, bardzo rzadki. |
III- VF- |
500 zł 1 550 zł
226 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg oblężniczy 1577, Gdańsk, Kurp. 1002 R5, Gum. 774, T. 18, rzadki. |
III VF |
400 zł 880 zł
227 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Gdańsk, Kurp. 376 R, Gum. 788. |
III VF |
100 zł 160 zł
228 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Gdańsk, drugi egzemplarz ale odmiana niedokończony pierścień - znak menniczy. |
III VF |
100 zł 160 zł
229 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1583, Olkusz, Kurp. 40 R1, Gum. 671. |
III VF |
75 zł 160 zł