Aukcja nr 17

USD/PLN: 3.890 | EUR/PLN: 4.283 | data: 27-02-1999
Jesteś w: A17  POLSKA  Stefan Batory 1576-1586
223 Stefan Batory 1576-1586
dukat dla Ziem Pruskich 1585, Malbork, Aw: Popiersie króla i napis wokoło STEPHAN D G REX, herb Przegonia, POL M D LITV, Rw: Tarcza herbowa, wokoło napis MONE NO AVR ..
50 000 zł
103 000 zł
224 Stefan Batory 1576-1586
dukat 1586, Gdańsk, H-Cz. 770 R1, Fr. 3, T. 25, złoto, waga 3,52 g.
2 500 zł
3 250 zł
225 Stefan Batory 1576-1586
dukat 1586, Gdańsk, drugi egzemplarz, złoto, waga 3,44 g.
2 000 zł
1 600 zł
226 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1580, Olkusz, rzadka odmiana z herbem Batorych rozdzielającym datę, Kurp. 101 R4, Gum. 692, T. 15, zanitowana dziurka.
250 zł
290 zł
227 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1581, Wilno, bardzo rzadka odmiana z listkiem poniżej cyfry III, Kurp. 298 R7, H-Cz. 5709 R7, T. 40.
1 400 zł
2 400 zł
228 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1582, Olkusz, Kurp. 155 R1, Gum. 704. ładnie zachowany egzemplarz.
300 zł
460 zł
229 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1582, Wilno, Kurp. 301 R1, Gum. 756, patyna.
150 zł
160 zł
230 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1585, Olkusz, literki G-H po bokach herbów, Kurp. 183 R1, Gum. 713, uderzony na rancie, bardzo ładnie zachowany egzemplarz.
200 zł
390 zł
231 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1585, Poznań, Kurp. 189 R1, Gum. 714.
100 zł
170 zł
232 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1578, Gdańsk, Kurp. 378 R1, Gum. 789.
150 zł
260 zł
233 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1579, Olkusz, Kurp. 627 R4, Gum. 683, T. 18, wykruszony krążek, rzadka moneta.
III-
VF-
900 zł
234 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1580, Olkusz, odmiana z herbem Jastrzębiec i literkami P-Z, Kurp. 78 R7, H-Cz. 649 R6, T. 75, lekkko wykruszony krążek, ogromnie rzadka moneta.
2 500 zł
3 100 zł
235 Stefan Batory 1576-1586
szeląg pruski Albrechta z kontrasygnatą gdańską odbitą podczas oblężenia miasta przez wojska króla Stefana Batorego w 1577 roku, Marian Gumowski Mennica Gdańska poz. ..
100 zł
600 zł
236 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1585, Poznań, nienotowana odmiana napisowa, na awersie: ST D G R - POLO i znak menniczy haki, na rewersie: SLID R - POLO 85, Kurp. -, Gum. 677.
75 zł
95 zł
237 Stefan Batory 1576-1586
denar 1578, Gdańsk, Kurp. 362 R5, Gum. 786R, T. 20, bardzo rzadka moneta.
200 zł
410 zł