Aukcja nr 16
USD/PLN: 3.400 | EUR/PLN: 3.951 | data: 21-11-1998
96 | ANGLIA Aethelred II 978-1016, denar, mennica Stamford, Aw: Popiersie w lewo i napis: EDELRED REX AN, Rw: Krzyż dwunit- kowy i napis: XSPERTGAR MO STA (Swertgar- Stamford), N.. |
400 zł 370 zł
97 | ANGLIA Knut II 1016-1035, denar, mennica w Norwich, Aw: Popiersie w hełmie z berłem i w płaszczu w lewo, wokół napis: CNVT RECX, Rw: Mały podwójny krzyż i napis w otoku: SIR.. |
III VF |
250 zł 265 zł
98 | CZECHY Wratisław II 1086-1092, denar, Aw: Półpostać na wprost, głowa w prawo i napis: WRATIZLVS, Rw: Ręka z lancą w lewo i napis w otoku: WENCEZLAVS, Cach 354, 0.74 g. |
125 zł 100 zł
99 | CZECHY Wacław II król czeski, brakteat bity przed 1300 r., Postać na wprost z berłem i palmą w dłoniach, Cach 863, 0.45 g. |
III VF |
300 zł | |
100 | CZECHY Jan Luksemburski 1310-1346, grosz praski, Aw: Korona i napis wokół: IOHANNES PRIMVS DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew Czeski w lewo i napis: GROSSI PRAGENSES, Castelin .. |
III- VF- |
60 zł | |
101 | LITWA sztabka litewska starszy typ, koniec XII- XV wiek, obły pręt z 5 nacięciami długości 153 mm, waga 102.34 g., R. Kiersnowski- Najdawniejsze monety polskie- WN R.XXVIII.. |
2 500 zł 3 100 zł
102 | LITWA sztabka litewska starszy typ, j.w., obły pręt z 5 nacięciami długości 144 mm, waga 102.77 g., Kiersnowski j.w.,stara patyna |
2 500 zł 3 500 zł
103 | LITWA Witold, denar z lat 1401-1430, Aw: Grot włóczni. Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ II, 0.26 g. |
III VF |
80 zł 80 zł
104 | LITWA Witold, denar z lat 1401-1430, j.w., Kiersnowski j.w., typ II, 0.31 g. |
III VF |
80 zł 290 zł
105 | LITWA Kazimierz Jagiellończyk lub Świdrygiełło, denar, Aw: Jeździec w prawo, Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ III, Gum.34, 0.43 g. |
III VF |
300 zł 680 zł
106 | LITWA Kazimierz Jagiellończyk lub Świdrygiełło, denar, Aw: Jeździec w prawo, Rw: Kolumny, Kiersnowski j.w., typ III, Gum.35, 0.37 g. |
III VF |
350 zł 520 zł
107 | NIEMCY Augsburg- biskup Liutolf 989-996, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu kulka i dwie kropki i napis w otoku: EPS LVTOL DVS, Rw: Kapliczka i napis w otoku: AVGVSTA, p.. |
300 zł 460 zł
108 | NIEMCY Kolonia- cesarz Otto III 983-1002, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu kulki i napis w otoku:..DO MP AVG.., Rw: Poziomy napis, S .OLONI i niżej duże A, Dbg.342, 1... |
III VF |
100 zł 100 zł
109 | NIEMCY Magdeburg- król Otto III i Adelajda, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu ODDO, w otoku DVNRA REX, Rw: Kap- liczka i napis: AHLHT.., Dbg1167, 1.51 g. |
III VF |
100 zł 80 zł
110 | NIEMCY Magdeburg- król Otto III i Adelajda, denar, Aw: Krzyż równoramienny, w polu ODDO, w otoku DITIRA REX, Rw: Kap- liczka i napis: ..TEAHL, Hatz typ V.1A, 1.47 g. |
III VF |
150 zł | |
111 | NIEMCY Dolna Saksonia, brakteat, Róża, 0.23 g. |
III- VF- |
100 zł | |
112 | POLSKA denar jednostronny typu Otto i Adelajdy bity na ziemiach polskich, X- XI w., Kapliczka , 1.25 g. |
III- VF- |
300 zł | |
113 | POLSKA denar krzyżowy X-XI w.; Aw: Krzyż równoramienny, w polu 4 kulki, w otoku kreski, krzyż i kółko z kropką, Rw: Kap- liczka CNP 329, 1.40 g. |
300 zł 330 zł
114 | POLSKA denar krzyżowy X-XI w.; Aw: Kapliczka; wokół krzyżyk, kółka i kreski, Rw: Krzyż równoramienny, w otoku 2 krzyże i kółko, CNP 333, 1.22 g. |
125 zł 100 zł
115 | POLSKA denar krzyżowy jednostronny X-XI w.; Krzyż równoramienny, w otoku z perełek, 2 małe krzyże i kółko przedzielone kreskami CNP 367, 1.29 g. |
300 zł 240 zł