Aukcja nr 14
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
85 | POLSKA / Polska Dzielnicowa Henryk I lub II 1201-1241, brakteat typ ratajski; Głowa pod arkadami, Fbg 47, Gum.183, Str.XXI.64, bardzo rzadki |
500 zł 780 zł
86 | POLSKA / Polska Dzielnicowa Iwo Odrowąż- biskup krakowski 1218-1229, denar, Aw: Książe na tronie, Rw: Nad murem między dwoma wieżami popiersie biskupa; w otoku napis: SCS VENCEZLAVS, Str.176, Gu.. |
III VF |
350 zł 280 zł
87 | POLSKA / Polska Dzielnicowa brakteat- połowa XIII w.; Święty Maurycy z tarczą i mieczem, Str.XX.20b, naśladownictwo brakteatów magdeburskich; wyśmienity stan zachowania |
I/II UNC/EF |
500 zł 460 zł