Aukcja nr 14
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 3.912 | data: 22-11-1997
1 | GRECJA Olbia -brąz I połowa V w. pne, Aw: Głowa Gorgony na wprost, nad nią kulki, Rw: Koło z czteroma szprychami i napis: APIX, Dittrich 12, 29 mm, 14.36 g. |
I UNC |
400 zł | |
2 | GRECJA Olbia- brąz 330-315 pne, Aw: Głowa Apollina w prawo i napis, Rw: Orzeł na delfinie w prawo i napis: (imię urzędnika), Dittrich 96, 23.5 mm, 9.53 g. |
100 zł 300 zł
3 | GRECJA Pantikapea, brąz IV-III w. pne, Aw: Głowa Pana w prawo, Rw: Przednia część gryfona w lewo i napis: niźej jesiotr, BMC 20, 21 mm, 6.38 g., patyna |
120 zł 170 zł
4 | GRECJA Phanagoria (główne miasto azjatyckiego Bosporu), brąz, Aw: Głowa Artemis w prawo, Rw: Łuk i kołczan, 24 mm, 15.05 g. |
120 zł 150 zł
5 | GRECJA Bospor, brąz, Rhyskouporis V, Aw: Popiersie z długimi włosami w prawo i napis, Rw: Popiersie w prawo, przed nim figurka, 19 mm, 7.04 g. |
80 zł 105 zł
6 | GRECJA Istros- srebrny stater IV pne, Aw: Dwie głowy męskie na wprost, obok siebie obrócone, Rw: Orzeł morski na delfinie; u góry napis:, 4.98 g. |
III VF |
150 zł 210 zł
7 | GRECJA Istros, 3/4 obola, Aw: Dwie obrócone głowy męskie, Rw: Orzeł morski na delfinie, 0.52 g. |
120 zł 150 zł
8 | GRECJA Messembria (kolonia Megary)- trihemiobol (diobol) 450-350 pne, Aw: Hełm koryncki na wprost, Rw: META w kole radialnym, Sear 1673, BMC 3.2, 1.24 g. |
II- EF- |
150 zł 230 zł
9 | GRECJA Macedonia- Aleksander III 336-323 pne, złoty stater, Aw: Głowa Ateny w hełmie korynckim w prawo, Rw: Nike stojąca w lewo, z lewej piorun, z prawej napis: , Le Rider .. |
II- EF- |
1 500 zł 3 050 zł
10 | GRECJA Macedonia- Aleksander III 336-323 pne, drachma, Aw: Głowa Aleksandra w skórze lwa w prawo, Rw: Zeus z orłem w dłoni i berłem w drugiej siedzący w lewo, z prawej napis.. |
II- EF- |
100 zł 260 zł
11 | GRECJA Egipt- Ptolemeusz V Epiphanes 240-180 pne, złota oktodrachma, mennica Paphos, Aw: Popiersie Arsinoe II z woalką, Rw: Podwójny róg obfitości i napis: Sear 7854, Svoron.. |
II- EF- |
10 000 zł 8 000 zł
12 | GRECJA Rodos- diobol 304-167 pne, Aw: Głowa Heliosa na wprost, Rw: Róża i napis: , Sear 5055, 1.00 g. |
II- EF- |
150 zł 160 zł