Aukcja nr 11
USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
783 | ROSJA jefimok 1655 na talarze gdańskim Jana Kazimierza z 1650 r., (Bahr.Marienburg 8501), niezmiernie rzadko spotykanyjefimok na talarze gdańskim, notowany jedynie z zbiora.. |
2 500 zł 4 400 zł
784 | ROSJA / Piotr I 1689-1725 rubel 1720, Aw: Popiersie; w szacie sygn. O.K., w otoku napis, Rw: Orzeł i napis oraz data w otoku, Uzdenikow 565 |
400 zł 460 zł
785 | ROSJA / Piotr I 1689-1725 rubel 1725, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Krzyż z litery ¶, data, w otoku napis, Uzdenikow 599 |
III VF |
300 zł 270 zł
786 | ROSJA / Piotr I 1689-1725 połtina 1705, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku oraz data, Uzdenikow-, ładny stan zachowania,rzadka |
II- EF- |
1 500 zł 1 200 zł
787 | ROSJA / Piotr I 1689-1725 połtina 1724, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł; napis i data w otoku, Uzdenikow 598 |
350 zł 440 zł
788 | ROSJA / Katarzyna I 1725-1727 rubel 1725, Aw: Popiersie i napis w otoku. Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.44, Uzdenikow 610 |
III VF |
400 zł 350 zł
789 | ROSJA / Katarzyna I 1725-1727 rubel 1726, Aw: Popiersie, w otoku napis wchodzący pod popiersie, Rw: Orzeł, znak mennicy i napis w otoku,Mich. 108, Uzdenikow nie notuje takiej odmiany |
III- VF- |
350 zł 280 zł
790 | ROSJA / Piotr II 1727-1730 rubel 1728, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Poczwórny monogram w kształcie krzyża, data i napis w otoku,Mich.70, Uzdenikow 659 |
III VF |
350 zł 280 zł
791 | ROSJA / Piotr II 1727-1730 rubel 1728, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Poczwórny monogram w kształcie krzyża, data i napis w otoku,Mich.70, Uzdenikow 659 |
III VF |
350 zł 280 zł
792 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1732, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.68, Uzdenikow 677 |
550 zł | |
793 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1733, j.w., Mich.86, Uzdenikow 680 |
III VF |
300 zł 260 zł
794 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1733, j.w., Mich.87, Uzdenikow 680 |
450 zł | |
795 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1734, j.w., Mich.118, Uzdenikow 685 |
III VF |
300 zł 240 zł
796 | ROSJA / Anna 1730-1740 połtina 1734, Aw: Popiersie i napis w otoku przedzielony koroną, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.-, Uzdenikow 695,rzadka |
III- VF- |
200 zł 310 zł
797 | ROSJA / Anna 1730-1740 dieńga 1734, Aw: Orzeł, Rw: Nominał i data w wieńcu, Mich. 126, Uzdenikow 2428 |
40 zł | |
798 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 rubel 1749, Petersburg, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.131, Uzdenikow 794 |
III VF |
350 zł | |
799 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 rubel 1751, Petersburg, j.w., Mich. 164, Uzdenikow 806 |
III VF |
350 zł | |
800 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 rubel 1752, Petersburg, j.w., Mich. 187, Uzdenikow 816 |
II- EF- |
500 zł 400 zł
801 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 rubel 1754, Petersburg I-M, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.218, Uzdenikow 835 |
III VF |
350 zł | |
802 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 rubel 1757, Petersburg Ja-I, j.w., Mich.299, Uzdenikow 865, bardzo rzadki |
III VF |
350 zł 560 zł