Aukcja nr 11
USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
803 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 4 kopiejki 1757, Aw: Orzeł i napis MONETA, Rw: podwójny herb, poniżej 4, w otoku napis: LIVO-EST-HONICA-1757, Mich.317, Uzdenikow 4162, rzadkie |
III VF |
80 zł 125 zł
804 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 dieńga 1748, Aw: Orzeł, Rw: Nominał i data w wieńcu, Mich. 120, Uzdenikow 2469, bardzo ładny stan zachowania |
50 zł | |
805 | ROSJA / Elżbieta 1741-1762 dieńga 1753, j.w., Mich.201, Uzdenikow 2481, ładny stan zachowania |
II- EF- |
50 zł | |
806 | ROSJA / Piotr III 1762 rubel 1762, Petersburg H-K, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.8, Uzdenikow 898 |
III VF |
500 zł | |
807 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1765, Petersburg Ja-I, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.66, Uzdenikow 955 |
250 zł | |
808 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1765, Petersburg Ja-I, Aw: Popiersie i napis w otoku, Rw: Orzeł i napis w otoku, Mich.66, Uzdenikow 955 |
200 zł 210 zł
809 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1774. Petersburg F-L, j.w., Mich.304, Uzdenikow 1030 |
250 zł 230 zł
810 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 10 kopiejek 1776 KM (Syberia), Aw: Dwa sobole trzymające ukoronowaną tarczę z herbem Syberii i napis w otoku,Rw: Ukoronowany monogram wieńcu, Mich.348, Uzdenikow 4255.. |
III VF |
250 zł | |
811 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 połuszka 1770, KM (Syberia), Aw: Nominał i data w ukoronowanej tarczy, napis w otoku, Rw: W wieńcuukoronowany monogram, Mich.227, Uzdenikow 4224, bardzo rzadka |
III VF |
60 zł | |
812 | ROSJA / Aleksander I 1801-1825 rubel 1803, Aw: Orzeł, w otoku napis i data, Rw: Napisy w wieńcu, Mich.14, Uzdenikow 1315 |
200 zł 410 zł
813 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 5 rubli 1828, Petersburg ¶Ę, Aw: Orzeł i napisy, Rw: Napisy w wieńcu, Mich.14, Uzdenikow 1315 |
300 zł 330 zł
814 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1834 - pomnikowy, Aw: Głowa i napis w otoku, Rw: Pomnik Aleksandra I na kolumnie i napisy, Mich.156,Uzdenikow 4121, bardzo rzadki |
II- EF- |
550 zł 540 zł
815 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1839- pomnikowy, Aw: Głowa, poniżej miecz, w otoku napis, Rw: Kolumna- pomnik wzniesiony dlaupamiętnienia bitwy pod Borodino, napis w otoku, Mich.289, Uzdenikow.. |
500 zł 660 zł
816 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1841, Aw: Orzeł i napis w otoku, Rw: Nominał i data, Mich.364, Uzdenikow 1568 |
II+ EF+ |
125 zł | |
817 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1854, j.w., Mich.646, Uzdenikow 1672 |
II+ EF+ |
125 zł 100 zł
818 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1847, Aw: Orzeł i napis w otoku, Rw: W wieńcu nominał i data, Mich.522, Uzdenikow 1623 |
I- UNC- |
35 zł | |
819 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1848, j.w., Mich.538, Uzdenikow 1630 |
20 zł 16 zł
820 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 25 kopiejek 1851, j.w., Mich.591, Uzdenikow 1649 |
II+ EF+ |
25 zł 38 zł
821 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 rubel 1859- pomnikowy, Aw: Głowa i napis w otoku, Rw: Pomnik Mikołaja I na koniu i napis w otoku, Mich.72,Uzdenikow 4125, rzadki |
I- UNC- |
550 zł 540 zł
822 | ROSJA / Aleksander II 1855-1881 rubel 1859- pomnikowy, j.w. |
II- EF- |
400 zł 380 zł