Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  MEDALE
881 medal sygnowany K. Laszczka wybity w 1917 roku w Wiedniu dla upamiętnienia aresztowania i wywiezienia dotwierdzy w Magdeburgu Józefa Piłsudskiego, Aw: Popiersie marsz.. I-
60 zł
882 medal projektu Mieczysława Lubelskiego bity w 1924 roku w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł trzymający w szponachOrder Virtuti Militari i napis: POLEGŁYM CZEŚĆ, poniżej h.. II
50 zł
52 zł
883 medal sygnowany W. Gruberski, wybity w 1925 roku w Mennicy Państwowej z okazji 20 rocznicy stracenia StefanaOkrzei, Aw: Głowa en face i napis: STEFAN OKRZEJA, Rw: Rob.. II
30 zł
884 medal nie sygnowany wybity w 1927 roku, proj. S.R. Kożbielewskiego, Aw: Orzeł państwowy i napis: MINISTERST-WO SPRAW WOJSKOWYCH, Rw: Napis w wieńcu: ZA KONIA/ REMONTO.. I
50 zł
105 zł
885 medal sygnowany J. AUMILLER wybity w Mennicy Państwowej w 1928 roku z okazji stulecia Banku Polskiegow Warszawie, Aw: Popiersia księcia Ksawerego Druckiego-Lubeckiego.. II
50 zł
886 medal sygnowany A. WABIA- WABINSKI i ST. REPETA wybity w 1930 roku z okazji stulecia wybuchu PowstaniaListopadowego, Aw: W ośmiokącie poziomy napis pamiątkowy, Rw: W .. II
45 zł
887 medal z uszkiem nie sygnowany, wykonany przez S.R. Kożbielewskiego w 1930 roku z okazji 10-lecia zwycięskiejBitwy Warszawskiej, Aw: Popiersie papieża Piusa Xi i napis.. II
50 zł
888 medal pamiątkowy sygnowany J. AUMILLER, wybity w 1937 roku Mennicy Państwowej, Aw: Popiersie prezydentaIgnacego Mościckiego i napis, Rw: Orzeł państwowy i napisy pami.. II+
300 zł
889 medal nagrodowy sygnowany E. WITTIG nadawany za pracę i zasługi przez Ministerstwo Rolnictwa i DóbrPaństwowych, Aw: Kobieta z sierpem i zbożem oraz napis: RZECZPOSPOL.. I
60 zł
60 zł
890 medal nagrodowy nie sygnowany wybity w Mennicy Państwowej, Aw: Orzeł państwowy i litery RP w wieńcu, Rw:Klęcząca postać na tle atrybutów rolniczych i przemysłowych i .. I
50 zł
60 zł
891 medalion sygnowany David 1838 (projektu znanego rzeźbiarza francuskiego Davida d Angers): Popiersie księciaAdama Czartoryskiego w prawo, poniżej sygnatura i data, mos.. II
1 200 zł
960 zł
892 medalion owalny z uchem nie sygnowany przedstawiający profil Adama Mickiewicza w lewo i napis: ADAMMICKIEWICZ 1798-1855, mosiądz 214 x 190 mm, 710 g. II
400 zł
320 zł
893 medalion nie sygnowany z przy lutowanym uszkiem, odlany w fabryce Mintera przedstawiający profil Wincentego Polaw lewo; napis wypukły: WINCENTY POL i napis wklęsły: O.. II
150 zł
205 zł
894 plakieta jednostronna sygnowana J. AUMILLER wykonana w Mennicy Państwowej w 1931 roku: Głowa Piłsudskiegow lewo i wielowierszowy napis autorstwa Wacława Sieroszewskie.. II
180 zł
1 450 zł
895 owalna odznaka sołtysa naszywana na sukmanę (1 poł. XIX wieku); Orzeł carski, na piersi tarcza z orłem KrólestwaPolskiego, po bokach napis: COTCKIN- SOŁTYS, brąz 107 .. III
100 zł
896 odznaka Sądów Królewsko-Polskich; Orzeł Królestwa Polskiego na tle wieńca dębowego trzymający w łapachtabliczkę z napisem: SĄDY/ KRÓLEWSKO-POLSKIE, mosiądz 71.0 x 64... I-
60 zł
48 zł
897 odznaka wójta z łańcuchem do noszenia wykonana w firmie Braci Łopieńskich; Owalna ozdobna tarcza z napisem:WÓJT GMINY KRZYŻANÓW, na tarczy umocowany nitami orzeł pańs.. II
300 zł
240 zł
898 znak rozpoznawczy policji z uszkiem do noszenia, Aw: Orzeł państwowy w wieńcu, Rw: Napis wokół: POLICJAWOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO; w środku numer identyfikacyjny i napis: .. II
80 zł
64 zł
899 sześciokątna odznaka na nakrętkę Służby Porządkowej w Getcie; Gwiazda Dawida i wokół napis w języku polskimi niemieckim, brąz malowany farbą koloru niebieskiego 33.5 .. III
100 zł