Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
861 | medal autorstwa T. Pingo wybity z okazji koronacji, j.w., Racz.487, H-Cz.3027, srebro 33.5 mm, 17.63 g. |
II- EF- |
500 zł 400 zł
862 | medal sygnowany IL Oexlein wybity w 1771 roku w Norymberdze upamiętniający porwanie i uwolnienie królaStanisława Augusta Poniatowskiego, Aw: Scena porwania i napis wo.. |
600 zł 650 zł
863 | medal autorstwa Holzhaeussera z okazji odsłonięcia pomnika Jana III Sobieskiego w Łazienkach w Warszawie w roku1788, Aw: Popiersie Jana III w wieńcu w prawo i napis: .. |
700 zł 650 zł
864 | medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Władysław Łokietek, Aw: Popiersie króla i napis, Rw: Napis, Racz.598,H-Cz.3420 R3, srebro 45.0 mm, 43.52 g. |
II- EF- |
1 200 zł | |
865 | medal Holzhaeussera ze świty królewskiej- Jadwiga, Aw: Popiersie królowej i napis, Rw: Napis, Racz.601, H-Cz.3423R3, srebro 45.0 mm, 41,12 g. |
II- EF- |
1 200 zł | |
866 | medal sygnowany J N Wirt, wybity w 1796 roku z okazji przysięgi wierności składanej cesarzowi przez mieszkańcówGalicji, Aw: Popiersie cesarza Franciszka II i napis, R.. |
350 zł 280 zł
867 | medal sygnowany KRUGER SEN, wybity w 1807 roku z okazji zawarcia pokoju w Tylży i utworzenia KsięstwaWarszawskiego, Aw: Popiersie Fryderyka Augusta i napis, Rw: Posta.. |
1 500 zł | |
868 | medal sygnowany Jan Ligber (medalier warszawski) wybity w 1808 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk ku czciksięcia Fryderyka Augusta, Aw: Popiersie księcia i napis,.. |
II- EF- |
1 500 zł 1 200 zł
869 | medal sygnowany X. STUCKHART, wybity w 1817 roku na otwarcie huty w Białogonach w Górach Świętokrzyskich,Aw: Popiersie cara Aleksandra I i napis, Rw: Widok huty na tl.. |
600 zł 480 zł
870 | medal sygnowany G TEODOR TOLSTOI, wybity w 1828 roku z okazji 250 rocznicy założenia przez Stefana BatoregoUniwersytetu w Wilnie, Aw: Popiersia Batorego i Aleksandra .. |
250 zł | |
871 | medal autorstwa Davida oficjalnie odlewany w Paryżu na pamiątkę Rzezi Galicyjskiej w 1846 roku, Aw: GłowaMarianny w czapce frygijskiej i napis, Rw: Szubienica i napis.. |
70 zł 56 zł
872 | medal sygnowany J. MINHEIMER wybity w 1857 roku z okazji otwarcia Akademii Medyczno-Chirurgicznejw Warszawie, Aw: Popiersie cara Aleksandra II i napis, Rw: Pamiątkowy.. |
I- UNC- |
320 zł 260 zł
873 | pamiątkowy krzyż z uszkiem do zawieszania, tzw. biżuteria żałobna po Powstaniu Styczniowym, żelazo 87.0 x 44.4mm |
80 zł 260 zł
874 | medal chrzcielny sygnowany G. MAINERT, Aw: Scena chrztu Chrystusa, Rw: Cztery aniołki i pamiątkowy napis,srebro 60.0 mm, 70.84 g. |
150 zł 120 zł
875 | medal projektu F. Witkowskiego wybity w 1882 roku wybity na pamiątkę 500-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej naJasnej Górze, Aw: Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej i .. |
II- EF- |
50 zł |
876 | medal z uszkiem do zawieszania, sygnowany KB, wybity w 1882 roku na pamiątkę 500-lecia Obrazu Jasnogórskiego,Aw: Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej podtrzymywany przez.. |
I UNC |
30 zł 24 zł
877 | medal wybity z okazji wystawy w Krakowie w 1887 roku, Aw: Herb Krakowa i napis: WYSTAWA W KRAKOWIE1887. Rw: Orzeł w koronie i napis: HUTA SZUŁA MAJDAN GÓRNY, rant kar.. |
II+ EF+ |
45 zł 70 zł
878 | medal wybity w 1901 roku z okazji zaślubin Franciszka Kwileckiego z Jadwigą Lubomirską, Aw: Dwie tarcze herbowe,orzeł polski i napis: KOŚCIÓŁ OJCZYZNA, Rw: Napis pami.. |
II+ EF+ |
60 zł 48 zł
879 | medal sygnowany HJ (Jan Hopliński) wybity w 1914 roku z okazji zaślubin Marii Potockiej i Józefa Tyszkiewicza, Aw:Dwie tarcze herbowe i napisy, Rw: Matka Boska z Dzie.. |
50 zł | |
880 | medal patriotyczny sygnowany A. ZAKAR projektu Georgija Iwanowicza Małyszewa wybity w 1914 rokuw Petersburgu, Aw: Dwie postacie i napis, Rw: Orły carski i polski oraz.. |
III VF |
40 zł 32 zł