Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
65 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 brakteat; Dwa popiersia przedzielone palmą, Kop.l4.XXXVIII -rrr-, Gum.117, 0.17 g. |
II+ EF+ |
400 zł 610 zł
66 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 brakteat; Książe z mieczem i proporcem, Str.-, Kop.14.XXV -rrr-, Gum.415, 0.19 g., wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
350 zł 620 zł
67 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 brakteat; Promienisty łuk tęczy, Kop.14.XLII -rrr-, Gum.185, 0.21 g., pięknie i wyraźnie wybity, nieznacznie zagięty |
350 zł 430 zł
68 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 denar, Aw: Napis LODIZLAS wpisany w krzyż dwunitkowy, Rw: Dwie postacie trzymające chorągiew, Str.l74a,Gum.167, 0.31 g., Gumowski i Kopicki niesłusznie przypisują tę .. |
III VF |
100 zł 220 zł
69 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 denar, j.w., Str.l74a, Gum.167, 0.37 g. |
III VF |
100 zł 260 zł
70 | POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211 denar, Aw: Rycerz na koniu, Rw: Walka rycerza z lwem, Str.44b, Gum.232, 0.33 g., bardzo rzadki denar opisywanydawniej jako moneta Władysława Laskonogiego |
III VF |
180 zł 290 zł