Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
65 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
brakteat; Dwa popiersia przedzielone palmą, Kop.l4.XXXVIII -rrr-, Gum.117, 0.17 g.
400 zł
610 zł
66 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
brakteat; Książe z mieczem i proporcem, Str.-, Kop.14.XXV -rrr-, Gum.415, 0.19 g., wyśmienity stan zachowania
350 zł
620 zł
67 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
brakteat; Promienisty łuk tęczy, Kop.14.XLII -rrr-, Gum.185, 0.21 g., pięknie i wyraźnie wybity, nieznacznie zagięty
350 zł
430 zł
68 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
denar, Aw: Napis LODIZLAS wpisany w krzyż dwunitkowy, Rw: Dwie postacie trzymające chorągiew, Str.l74a,Gum.167, 0.31 g., Gumowski i Kopicki niesłusznie przypisują tę ..
100 zł
220 zł
69 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
denar, j.w., Str.l74a, Gum.167, 0.37 g.
100 zł
260 zł
70 POLSKA / Mieszko Plątonogi 1161-1211
denar, Aw: Rycerz na koniu, Rw: Walka rycerza z lwem, Str.44b, Gum.232, 0.33 g., bardzo rzadki denar opisywanydawniej jako moneta Władysława Laskonogiego
180 zł
290 zł