wydawnictwa zagraniczne, Cuhaj George S., Michael Thomas – Standard Catalog of World Gold Coins Wit..

Rozpoczęcie: 22-05-2023 18:00
Zakończenie: 01-06-2023 20:04:00

Cena wylicytowana: 250 zł
Aukcja zakończyła się 01-06-2023 20:04:00
369864
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Cuhaj George S., Michael Thomas – Standard Catalog of World Gold Coins With Platinum and Palladium Issues, 1601-Present, 6. edycja, Iola 2009, ISBN 9781440204241
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 1439 stron formatu A4, twarda oprawa, klasyczny katalog monet ze złota, platyny i palladu. W dziale Polska, oprócz monet obiegowych, przedstawiono monety próbne i okolicznościowe bite od czasów Polski Królewskiej (w tym słynne *- dukatówki z 1621 roku), zabory (dukat Prymasa Polski Stanisław Szembeka), II RP („Konstytucja”), międzywojenne próby Amrogowicza, PRL (monety bite w Szwajcarii) oraz czasy współczesne ( z uwzględnieniem monet bulionowych – Bielik). Dodatkowo zawarto wykaz i opis skrótów mennic i mincerzy oraz system monetarny na przestrzeni wieków. W jednym miejscu zebrane praktycznie wszystkie znane złote monety związane z polską numizmatyką (część nienotowanych w polskiej literaturze numizmatycznej). Na okładce polski akcent – piękny i rzadki gdański dukat Jana III Sobieskiego.

Cena końcowa: 250 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 34