wydawnictwa zagraniczne, Sear David R. – Roman Coins and their values, London 2014, 4. wydanie, ISB..

Rozpoczęcie: 08-05-2023 18:00
Zakończenie: 18-05-2023 20:04:20

Cena wylicytowana: 165 zł
Aukcja zakończyła się 18-05-2023 20:04:20
369043
Opis: wydawnictwa zagraniczne, Sear David R. – Roman Coins and their values, London 2014, 4. wydanie, ISBN 9780713478235
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 388 stron + 12 tablic, format ok. 15 x 22 cm, twarda oprawa z obwolutą, ilustrowany katalog monet rzymskich wraz z wycenami, czwarte wydanie cenowego przewodnika, zawierającego reprezentatywną listę praktycznie wszystkich monet Cesarstwa Rzymskiego od jego skromnych początków w III wieku pne., przez dni jego świetności jako Imperium, aż do jego upadku i ostatecznego zastąpienia go w V wieku naszej ery przez Cesarstwo Bizantyjskie. Książka zawiera biografie cesarzy, mapy i grafiki. Wyjaśnia podstawowe elementy mennictwa, min. takie jak system nominałowy, znaczenie symboli na monetach oraz oznaczenia mennic i znaków menniczych. Nowe wydanie zawiera również poprawiony dział mennictwa Republiki i Cesarstwa oraz nowe odniesienia do monet cesarskich z okresu 337-364 ne. Cenne narzędzie referencyjne mennictwa rzymskiego zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów.

Cena końcowa: 165 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 146