Polska, 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954

Rozpoczęcie: 29-07-2022 17:00
Zakończenie: 18-08-2022 22:26:20

Cena wylicytowana: 260 zł
Aukcja zakończyła się 18-08-2022 22:26:20
349948
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989), 500. rocznica powrotu Gdańska do Polski, 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSETLECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: I, Uncirculated
Dodatkowe informacje: tombak, 60.4 mm, 82.85 g, nakład 450 sztuk
Literatura: MMP 54/17, Paszkowycz 1/54

Cena końcowa: 260 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 81