Polska, KOPIA GALWANICZNA medalu na pamiątkę zwycięstwa pod Wiedniem, 1683 (oryginał)

Cena wylicytowana: 420 zł
Aukcja zakończyła się 09-09-2021 22:10:00
330044
Opis: Polska - Jan III Sobieski (1674–1696), KOPIA GALWANICZNA medalu na pamiątkę zwycięstwa pod Wiedniem, 1683 (oryginał), Londyn (oryginał), Aw: Popiersie Jana III w prawo, w wieńcu laurowym, paludamentum i zbroi z uskrzydloną głową putta i lwim naramiennikiem, • IOAN • III • D • G • - REX • POLONIARVM •, Rw: Dwa Orły (polski i cesarski) rozrywające półskiężyc, nad nimi NEC LVNA DVABVS, pod Orłami panorama Wiednia z widocznym mostem na Dunaju, przed mostem namioty wojskowe, przed którymi polegli żołnierze, na dole kartusz w którym VIENN ALIBERA: / TA • A MDCLXXXIII / • D • XII • SEPT •, z prawej sygnatura GB, oryginalny medal autorstwa George'a Bowersa
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: miedź galwanizowana, 46.9 mm, 44.92 g
Literatura: ZKW Medale 120

Cena końcowa: 420 zł
Cena wywoławcza: 90 zł
Cena szacunkowa: 150 zł
Ilość odsłon: 199

1)  420 zł
2)  410 zł
3)  250 zł
4)  210 zł
5)  200 zł
6)  115 zł
7)  100 zł
8)  95 zł
9)  90 zł