Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
143 | POLSKA / Przemysław I 1241-1257 denar, Aw: Stojąca postać, po bokach dwie palmy, Rw: Anioł nad tęczą, Kop. 19.11 -r-, Gum.239, Str.50, 0.25 g.,wiadomo iż jest to moneta polska z XIII wieku, przypisy.. |
150 zł 250 zł
144 | POLSKA / Bolesław Pobożny 1241-1279 brakteat: Książe w lewo nad murem z dwoma wieżami, Kop.21,V -rr-, Gum.245, Str.188, 0.18 g., Kopicki sugeruje iżjest to moneta Bolesława Wstydliwego |
200 zł 190 zł
145 | POLSKA / Leszek Czarny 1279-1280 brakteat z 2. poł. XIII w., z gwiazdą sześciopromienną na półksiężycu. Gumowski niesłusznie wiąże to wyobrażeniez herbem Leliwa i bezpodstawnie przypisuje go Leszkowi.. |
150 zł 210 zł
146 | POLSKA / Monety Polski Dzielnicowej brakteat: Krzyż z wgłębnym punktem i znakami V w kątach, dotąd nieznany, nieco ukruszony |
III VF |
125 zł 100 zł
147 | POLSKA / Monety Polski Dzielnicowej brakteat (3. ćwierć XIII w.): Grot strzały i klamra, 17.1 mm, prawdopodobnie dotąd nieznany |
III VF |
125 zł 100 zł
148 | POLSKA / Monety Polski Dzielnicowej brakteat (Małopolska 1270-80 ?): Łeb byka, Brzegi 117, 15.6 mm, nieco pogięty |
III VF |
125 zł | |
149 | POLSKA / Władysław Łokietek 1296-1300 i 1306-1333 denar- Kraków, Aw: Orzeł, Rw: Hełm, Kop.26.IV.a -rrr-, Gum.343, Paszkiewicz 3.25, bardzo rzadki i ładnie wybityegzemplarz |
III VF |
600 zł 1 550 zł
150 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i w otoku napisy, Rw: Lew i w otoku napis, Kop.25.1, piękny stan zachowania |
100 zł 165 zł
151 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski, j.w., Kop.25.I |
50 zł | |
152 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 kwartnik ruski, Aw: Lew, w otoku napis, Rw: Pod korona duża litera K, w otoku napis, Kop.27.4.I -rr-, Gum.367,rzadki, piękny stan zachowania |
600 zł 1 350 zł
153 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 półgrosz- Kraków, Aw: Król na tronie, w otoku napis, Rw: Orzeł, w otoku napis, Kop.27.1,I.2.c -rr-, Gum.360 |
III VF |
200 zł 300 zł
154 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 denar ruski (puła)- Lwów, Aw: Litera K pod koroną, Rw: Korona, po bokach litery R i P, poniżej litera K, Kop.27.4.I.c-rrr-, Gum.365, miedź 1,17 g., pierwsza polska mo.. |
IV F |
400 zł 900 zł
155 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 denar- Kraków, Aw: Głowa, w otoku napis, Rw: Orzeł i napis w otoku, Kop.27.1,VII1,4 -rr-, Gum.355 |
III VF |
60 zł 50 zł
156 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 denar- Kraków, Aw: Głowa, w otoku napis, Rw: Orzeł, w otoku napis, Kop.27.1,VIII.4 -rr-, Gum.355 |
III- VF- |
50 zł 55 zł
157 | POLSKA / Jadwiga 1384-1386 denar, Aw: Podwójny krzyż w tarczy, u góry litera, Rw: Orzeł. Kopicki opisuje jako denar wschowski powołując się naPodręcznik Gumowskiego, ale w Handbuchu Gumowskiego.. |
250 zł 200 zł
158 | POLSKA / Jadwiga 1384-1386 denar- Kraków, Aw: Herb andegaweński, powyżej litera h, Rw: Orzeł, Kop.30.1,1,e -rr- Gum.404, 0.20 g. |
III VF |
80 zł 65 zł
159 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz- Kraków, Aw: Duża korona, w otoku napis (bez znaku menniczego), Rw: Orzeł w koronie, Kop.31,1,lK.h,Gum.416, ciekawa odmiana z dużą koroną; ładnie wybity |
45 zł 55 zł
160 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz- Kraków, Aw: Korona, w otoku napis (bez znaku menniczego), Rw: Orzeł, w otoku napis, Kop.31.1.lK.h,Gum.416 |
III VF |
30 zł | |
161 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz- Wschowa, Aw: Korona, poniżej litera F i podwójny krzyż, w otoku napis, Rw: Orzeł, w otoku napis,Kop.31.1.2.Iwc -rr-, Gum.417 |
III VF |
60 zł | |
162 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz- Wschowa, Aw: Korona, pod nią podwójny krzyż, Rw: Orzeł, w otoku napis, Kop.31.1.2.Iwa -r-, Gum.417 |
III- VF- |
35 zł 30 zł