Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
Jesteś w: A9  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
194 ŚLĄSK
brakteat (2. poł. XIII w.): Wiewiórka, Fbg 668, jeden z ciekawszych szerokich brakteatów śląskich; piękny egzemplarzchociaż ułamany, 21.0 mm, 0.38 g.
100 zł
80 zł
195 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 697, wyszczerbiony, lecz bardziej czytelny od dotychczasreprodukowanych
60 zł
196 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 805, 23.0 mm, 0.37 g., egz. wyszczerbiony i niewyraźny
60 zł
197 ŚLĄSK
Księstwo opolskie, halerz brakteatowy (l. poł. XV w.): Orzeł z łapami, korona niewidoczna, Fbg 483 (odmiana), 14.8mm, 0.18 g., dobry egzemplarz, lakierowany
50 zł
55 zł
198 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 787, wyszczerbiony lecz czytelny
60 zł
50 zł
199 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 849, pokruszony
IV
F
30 zł
200 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 650, 22.3 mm, 0.35 g., popękany i ułamany
60 zł
65 zł
201 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 638, 23.9 mm, 0.46 g., nieco powgniatany
100 zł
170 zł
202 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Słup pomiędzy wieżami spiralnie żłobkowany, Fbg 907,, 22.1 mm, 0.38g., bardzo rzadki typ, egzemplarz z uszkodzoną pat..
100 zł
160 zł
203 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, obol brakteatowy (2. poł. XIII w.): sześciolistna rozeta, obok pierścień, Fbg 988, 18.9 mm, 0.13 g.,egzemplarz wyszczerbiony lecz lepiej czytelny niż u F..
50 zł
40 zł
204 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 713 (?), 19.9 mm, 0.27 g., egzemplarz pognieciony lecz kompletny
60 zł
140 zł
205 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), Fbg 612, 18.5 mm, 0.27 g.
60 zł
75 zł
206 ŚLĄSK
szeroki brakteat analogiczny do obola Fbg 711, lecz odwrotny i duży: Pióro pastorału, Fbg -, 23 mm, 0.31 g.
100 zł
270 zł
207 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Wyobrażenie niezrozumiałe; dwie ułożone w półkole gałązki połączoneu dołu o trzech skierowanych na zewnątrz listkach ..
60 zł
208 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, halerz brakteatowy (2. poł. XIII w.), Fbg 658 lecz mniejszy, 15 mm, 0.16 g., lakierowany
50 zł
40 zł
209 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Wyobrażenie niezrozumiałe, Fbg -, 21,4 mm, 0.24 g., ułamany
80 zł
65 zł
210 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.), podobny do Fbg 1062, lecz szerszy kołnierz, 15 mm, 0.18 g.
60 zł
85 zł
211 ŚLĄSK
Dolny Śląsk, brakteat szeroki (2. poł. XIII w.): Trzy połączone w gwiazdę elementy przypominające łeb lwa w lewo.lewe skrzydło orła, wycinek rozety z 4 liśćmi, Fbg -,..
100 zł
180 zł
212 ŚLĄSK
brakteat: Krzyż z kulkami na zakończeniu ramion, Fbg 1096, 21,3 mm, 0.33 g., popękany
100 zł
80 zł
213 ŚLĄSK
dolnośląskie obole brakteatowe (2. poł. XIII w.), Fbg 1062 i Fbg CDS 385, pokruszone
IV
F
30 zł