Aukcja nr 9
USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
839 | POLSKA / Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop.I.9a -R-, Fr.3 |
II- EF- |
1 200 zł 1 250 zł
840 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.II1.5b, Dav.4315 |
II- EF- |
650 zł 900 zł
841 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, j.w., Kop.III.6c, Dav.4315 |
III- VF- |
400 zł 400 zł
842 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, j.w., Kop.IV.1, Dav.4316, H-Cz.1623, ciekawie zakończona tytulatura na awersie: ...RVSMASVR |
600 zł 960 zł
843 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, j.w., Kop.IV.1, Dav.4316 |
III VF |
550 zł | |
844 | POLSKA / Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1632, Bydgoszcz, j.w., Kop.IV.3 -R-, Dav.4316 |
III VF |
500 zł 400 zł
845 | POLSKA / Władysław IV 1633-1648 dukat 1638, Toruń, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Kop.31,1.6 -RR-, Fr.58(50), T.40, moneta rzadkospotykana w handlu |
II- EF- |
2 000 zł 1 900 zł
846 | POLSKA / Władysław IV 1633-1648 talar 1640, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop.IV.2 -R-, Dav.4356 |
III- VF- |
550 zł 600 zł
847 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 2 dukaty 1660, Bydgoszcz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.l27.X -RR-, Fr.89(19), T.70 |
4 500 zł 5 500 zł
848 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 dukat 1657, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis. Rw: Herb Gdańska i napis, Kop.221,II.8 -R-, Fr.24 |
II+ EF+ |
1 600 zł 1 500 zł
849 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 dukat 1661. Gdańsk, Aw: Popiersie i napis. Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.221.11,12 -R-, Fr.24 |
III VF |
1 100 zł 940 zł
850 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 dukat 1666, Gdańsk, j.w., Kop.II.15a -R-, Fr.24, ładna stara patyna |
I- UNC- |
2 000 zł 2 700 zł
851 | POLSKA / Jan Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Dav.4358, Kurp.888, litery G-R po bokach a nieu dołu tarczy |
800 zł 1 400 zł
852 | POLSKA / Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1677, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kop.288.1.2 -R-, Fr.36 |
III VF |
1 500 zł 1 850 zł
853 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1785, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Napis w wieńcu, Plage 445, Fr. 104(33) |
II- EF- |
1 500 zł 2 100 zł
854 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1788, Warszawa, j.w., Plage 448, Fr.l04(33) |
1 300 zł 1 250 zł
855 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 379, Dav.1618 |
600 zł 600 zł
856 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1779, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: j.w, Plage 399, Dav.1619 |
II+ EF+ |
900 zł 1 650 zł
857 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1785, Warszawa, j.w., Plage 406, Dav.1619 |
I- UNC- |
1 000 zł 3 000 zł
858 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny 1793, Warszawa, Aw: Napis, Rw: Napis, Plage 410, Dav.1622 |
I- UNC- |
1 700 zł 1 950 zł