Aukcja nr 9

USD/PLN: 2.420 | EUR/PLN: 3.210 | data: 20-05-1995
810 Inflanty
półtorak 1696, Mitawa, j.w., Kop.295.I.l -RRR-, moneta bardzo rzadko występująca w handlu
220 zł
811 Inflanty
talar 1780, Mitawa, Aw: Popiersie Piotra Birona i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kop.472.I -R-, Dav.l624
III-
VF-
400 zł
812 Pomorze
szeląg 1503, Szczecin , Aw: Gryf i tytulatura Bogusława X, Rw: Tarcza rugijska i napis, Kop.6.Isz.5 -R-
40 zł
32 zł
813 Pomorze
szeląg b.d., Dąbie, Aw: j.w., Rw: Tarcza rugijska i napis, Kop.2.lD.l -R-
40 zł
32 zł
814 Pomorze
podwójny szeląg 1621, Nowopole (Franzburg), Aw: Tarcza herbowa i tytulatura Filipa Juliusza, Rw: Monogrami napis, Kop.41,111.11
40 zł
32 zł
815 Pomorze
grosz 1612, Szczecin, Aw: Gryf i tytulatura Filipa II, Rw: Jabłko i napis, Kop.57.1.1 -R-, monety tego władcy należą dorzadko spotykanych w handlu
40 zł
32 zł
816 Pomorze
podwójny szeląg 1620, Darłowo, Aw: Gryf i tytulatura Ulryka, Rw: Monogram i napis, Kop. 105.1.3 -R-, na awersiekontrasygnatura G3- 3 półszelągi miasta Gryfów
III-
VF-
50 zł
220 zł
817 Pomorze
podwójny szeląg b.d., Szczecin, Aw: Gryf i tytulatura Bogusława XIV, Rw: Monogram i napis, Kop. 119.1,1 -R-
40 zł
32 zł
818 Pomorze
podwójny szeląg 1621, Szczecin, j.w., Kop.119.1.3
40 zł
819 Pomorze
podwójny szeląg 1629, Szczecin, j.w., Kop.119.1,9 -R-, ładna patyna
50 zł
140 zł
820 Pomorze- okupacja szwedzka
2/3 talara (gulden) 1690, Szczecin, Aw: Popiersie Karola XI i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Ahl.114C, Dav.767
400 zł
320 zł
821 Pomorze- okupacja szwedzka
2/3 talara (gulden) 1691, Szczecin, j.w., Ahl.115C, Dav.766
400 zł
520 zł
822 Pomorze- okupacja szwedzka
1/3 talara 1674, Szczecin, Aw: Popiersie Karola XI i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis. Ahl.128, ładna patyna
300 zł
240 zł
823 Pomorze- okupacja szwedzka
1/3 talara 1674, Szczecin, j.w., Ahl.128
250 zł
824 Pomorze- okupacja szwedzka
1/3 talara 1694, Szczecin, j.w., Ahl.129, odmiana popiersia
250 zł
825 Pomorze- okupacja szwedzka
1/12 talara 1694, Szczecin, Aw: Tarcza herbowa z tytulaturą Karola XI, Rw: Napisy, Ahl.154
90 zł
826 Ryga
półtorak 1624, Ryga, Aw: Tarcza herbowa i tytulatura Gustawa Adolfa, Rw: Jabłko i napis, Ahl.12, ładna patyna
15 zł
827 Śląsk / Księstwo Cieszyńskie
3 krajcary 1607, Cieszyn, Aw: Popiersie Adama Wacława i napis, Rw: Orzeł nad tarczą i napis, Kop.767.V.l -R-,FbSg.2998
50 zł
70 zł
828 Śląsk / Księstwo Cieszyńskie
Elżbieta Lukrecja, grosik 1650, Cieszyn, Aw: Orzeł górnośląski, Rw: Jabłko na tarczy, Kop.795, FbSg.3094
15 zł
70 zł
829 Śląsk / Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie
grosz 1544, Legnica, Aw: Popiersie Fryderyka II i napis, Rw: Orzeł dolnośląski i napis, Kop.90.IV.2, FbSg.1363
40 zł
32 zł