Aukcja 84 / 450
USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Medal na pamiątkę 500-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, 1900, Paryż, projektował Wincenty Trojanowski
Numer: | 450 |
Opis: | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918). Medal na pamiątkę 500-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, 1900, Paryż, projektował Wincenty Trojanowski; Aw: Na tronach siedzące postacie władców: Kazimierza Wielkiego, Jadwigi i Władysława Jagiełły, na tle gotyckiej dekoracji, KAZIMIRUS + HEDWIGIS + WLADISLAUS; Rw: Herby Krakowa, Akademii Krakowskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego na tle wieńca, u dołu daty 1364-1400-1900, wokoło IMP • FRANCISCO • IOSEPHO • I • SEMPER • AVG • CENTVM • LVSTRA • VERITATI • IMPENSA; Obrzeże: Nabita punca BRONZE; Chomyn 939, Szyszko-Czyżak 178, Więcek 155; brąz, 68.0 mm, 124.86 g; niewielkie uderzenie przy dolnej krawędzi awersu, patyna, pięknie zachowany. |
Stan: | I, Uncirculated |
Cena szacunkowa: | 1 000 zł |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena wylicytowana: | - |
Ilość odsłon: 53