Aukcja nr 84
USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
437 | POLSKA / August II Mocny (1697–1733) Medal na pamiątkę narodzin Fryderyka Augusta (późniejszego Augusta III), 1696, Wrocław, projektował i wykonał Johann Kittel; Aw: Popiersie Alberta III Wettina lekko w.. |
III/III+ VF/VF+ |
400 zł 650 zł
438 | POLSKA / August III (1733–1763) Medal na pamiątkę 300. rocznicy przyłączenia Prus do Polski, 1754, autorstwa Johanna Donneta (?); Aw: Panorama Gdańska, nad nią promieniejące słońce, wychodzące zza c.. |
22 500 zł 46 000 zł
439 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski (1764–1795) Medal wybity na pamiątkę śmierci Marii Amalii Mniszech z domu Brühl, 1772, Drezno lub Wiedeń (?); Aw: AD PERRENNEM / MEMORIAM / SINC • CONIVGAL • DOLORIS / GEORG • CO.. |
I- UNC- |
1 500 zł 3 800 zł
440 | Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815) Medal na pamiątkę pobytu Napoleona w Dreźnie i utworzenia Księstwa Warszawskiego, 1807, projektował i wykonał Carl Wilhelm Hoeckner, Drezno(?); Aw: Popiersie Fryderyk.. |
I UNC |
3 000 zł 3 800 zł
441 | Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815) Medal upamiętniający utworzenie Księstwa Warszawskiego, 1807, projektowali Bertrand Andrieu (awers) i Nicolas Brennet (rewers), Paryż; Aw: Głowa w prawo, w wieńcu lau.. |
I- UNC- |
5 000 zł 4 000 zł
442 | Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815) Medal poświęcony komendantowi wojennemu departamentu kaliskiego Henrykowi Boisser, 1807; Aw: Popiersie w lewo, niżej sygnatura ABRAMSON, BOISSIER ADIUDANT COMMANDANT .. |
I/I- UNC/UNC- |
4 000 zł 3 400 zł
443 | POLSKA / Mikołaj I (1825–1855) Medal upamiętniający śmierć Aleksandra I, 1826; Aw: Głowa w wieńcu w prawo, nad nią sześciopromienna gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST: POLSK: 1815; Rw: Wieni.. |
I UNC |
1 500 zł 4 400 zł
444 | POLSKA / XIX-wieczna emigracja Bohaterskiej Polsce, 1831, stemple rytował Jean Jacques Barré; Aw: Dwie postacie kobiece w strojach antycznych, po prawej w czapce frygijskiej, po lewej w koronie mur.. |
I UNC |
750 zł 900 zł
445 | POLSKA / Galicja Medal wybity dla upamiętnienia Andrzeja Zamojskiego, 1850, projektował Juliusz Kossak, stemple rytował Carl Radnitzky; Aw: Popiersie w prawo, niżej sygnatura C • RADN.. |
I UNC |
3 000 zł 2 400 zł
446 | POLSKA / Galicja Medal wybity dla upamiętnienia Andrzeja Zamojskiego, 1850, projektował Juliusz Kossak, stemple rytował Carl Radnitzky; Aw: Popiersie w prawo, niżej sygnatura C • RADN.. |
II+ EF+ |
1 500 zł 0 zł
447 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal pamiątkowy – Adam Czartoryski, bez daty (1861); Aw: Głowa w lewo, ADAM - ET . JAM . NUNC . VOTIS . ASSUENCE . VOCARI .; Rw: Ukoronowana tarcza polsko-litewska w.. |
I- UNC- |
750 zł 2 000 zł
448 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę 400. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, 1873, projektował Fryderyk Wilhelm Below, Poznań (?); Aw: Półpostać lekko w prawo, niżej UR. 1473. UM. 154.. |
II- EF- |
500 zł 650 zł
449 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal upamiętniający śmierć Emeryka Hutten-Czapskiego, po 1896, Warszawa; Aw: Godło herbu Leliwa, niżej EMERYK / Hr. HUTTEN-CZAPSKI, UR. D. 5. LISTOPADA - UM. D. 23. .. |
I UNC |
2 500 zł 0 zł
450 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę 500-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, 1900, Paryż, projektował Wincenty Trojanowski; Aw: Na tronach siedzące postacie władców: Kazimierza Wielkieg.. |
I UNC |
1 000 zł 1 500 zł
451 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal na pamiątkę uchwalenia Konstytucji Marcowej, 1921, projektował Jan Raszka, Warszawa; Aw: Trzy postacie (symbolizujące trzy stany) klęczące przed tronującą Matką.. |
I- UNC- |
400 zł 550 zł
452 | POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989) Medal pamiątkowy, 1966, projektował Edward Gorol; Aw: Popiersie w lewo, w zbroi i hełmie, RUDOLF MĘKICKI 1887-1942 - NUMIZMATYK • GRAFIK; Rw: Postać kobiety, siedząca.. |
I UNC |
3 000 zł 0 zł
453 | ŚLĄSK / Fryderyk II Wielki (1740–1786) Medal na pamiątkę hołdu Stanów Śląskich złożonego Fryderykowi II, 1741, projektował i wykonał Georg Wilhelm Kittel; Aw: Popiersie władcy w prawo, FRIDERICVS BORVSSORV.. |
III VF |
400 zł 700 zł
454 | Prusy / Fryderyk II (1740–1786) Medal na pamiątkę spotkania Fryderyka II z Józefem II, 1770, projektował i wykonał Johann Martin Krafft; Aw: Głowa w lewo, na odcięciu szyi sygnatura KRAFFT F., IOSEP.. |
2 000 zł 2 200 zł
455 | ROSJA / Aleksander I (1801–1825) Medal upamiętniający pokój w Tylży, 1807, projektował A. Abramson; Aw: Trzy popiersia (po lewej Aleksandra I i Fryderyka Wilhelma III, po prawej Napoleona) zwrócone k.. |
I- UNC- |
6 500 zł 0 zł
456 | ROSJA / Mikołaj I (1825–1855) Medal na pamiątkę 200. rocznicy powstania Uniwersytetu Aleksandra w Helsinkach, 1840; Aw: Głowa w lewo, na przecięciu szyi sygnatura GUBE. FEC ., NICOLAUS PRIMUS CAME.. |
I UNC |
1 000 zł 850 zł