Aukcja nr 84

USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Jesteś w: A84  MEDALE
437 POLSKA / August II Mocny (1697–1733)
Medal na pamiątkę narodzin Fryderyka Augusta (późniejszego Augusta III), 1696, Wrocław, projektował i wykonał Johann Kittel; Aw: Popiersie Alberta III Wettina lekko w..
III/III+
VF/VF+
400 zł
438 POLSKA / August III (1733–1763)
Medal na pamiątkę 300. rocznicy przyłączenia Polski do Prus, 1754, autorstwa Johanna Donneta (?); Aw: Panorama Gdańska, nad nią promieniejące słońce, wychodzące zza c..
22 500 zł
439 POLSKA / Stanisław August Poniatowski (1764–1795)
Medal wybity na pamiątkę śmierci Marii Amalii Mniszech z domu Brühl, 1772, Drezno lub Wiedeń (?); Aw: AD PERRENNEM / MEMORIAM / SINC • CONIVGAL • DOLORIS / GEORG • CO..
1 500 zł
440 Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815)
Medal na pamiątkę pobytu Napoleona w Dreźnie i utworzenia Księstwa Warszawskiego, 1807, projektował i wykonał Carl Wilhelm Hoeckner, Drezno(?); Aw: Popiersie Fryderyk..
3 000 zł
441 Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815)
Medal upamiętniający utworzenie Księstwa Warszawskiego, 1807, projektowali Bertrand Andrieu (awers) i Nicolas Brennet (rewers), Paryż; Aw: Głowa w prawo, w wieńcu lau..
5 000 zł
442 Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1815)
Medal poświęcony komendantowi wojennemu departamentu kaliskiego Henrykowi Boisser, 1807; Aw: Popiersie w lewo, niżej sygnatura ABRAMSON, BOISSIER ADIUDANT COMMANDANT ..
I/I-
UNC/UNC-
4 000 zł
443 POLSKA / Mikołaj I (1825–1855)
Medal upamiętniający śmierć Aleksandra I, 1826; Aw: Głowa w wieńcu w prawo, nad nią sześciopromienna gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST: POLSK: 1815; Rw: Wieni..
1 500 zł
444 POLSKA / XIX-wieczna emigracja
Bohaterskiej Polsce, 1831, stemple rytował Jean Jacques Barré; Aw: Dwie postacie kobiece w strojach antycznych, po prawej w czapce frygijskiej, po lewej w koronie mur..
750 zł
445 POLSKA / Galicja
Medal wybity dla upamiętnienia Andrzeja Zamojskiego, 1850, projektował Juliusz Kossak, stemple rytował Carl Radnitzky; Aw: Popiersie w prawo, niżej sygnatura C • RADN..
3 000 zł
446 POLSKA / Galicja
1 500 zł
447 POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918)
Medal pamiątkowy – Adam Czartoryski, bez daty (1861); Aw: Głowa w lewo, ADAM - ET . JAM . NUNC . VOTIS . ASSUENCE . VOCARI .; Rw: Ukoronowana tarcza polsko-litewska w..
750 zł
448 POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918)
Medal na pamiątkę 400. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, 1873, projektował Fryderyk Wilhelm Below, Poznań (?); Aw: Półpostać lekko w prawo, niżej UR. 1473. UM. 154..
500 zł
449 POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918)
Medal upamiętniający śmierć Emeryka Hutten-Czapskiego, po 1896, Warszawa; Aw: Godło herbu Leliwa, niżej EMERYK / Hr. HUTTEN-CZAPSKI, UR. D. 5. LISTOPADA - UM. D. 23. ..
2 500 zł
450 POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918)
Medal na pamiątkę 500-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, 1900, Paryż, projektował Wincenty Trojanowski; Aw: Na tronach siedzące postacie władców: Kazimierza Wielkieg..
1 000 zł
451 POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939)
Medal na pamiątkę uchwalenia Konstytucji Marcowej, 1921, projektował Jan Raszka, Warszawa; Aw: Trzy postacie (symbolizujące trzy stany) klęczące przed tronującą Matką..
400 zł
452 POLSKA / Polska Rzeczpospolita Ludowa (1952–1989)
Medal pamiątkowy, 1966, projektował Edward Gorol; Aw: Popiersie w lewo, w zbroi i hełmie, RUDOLF MĘKICKI 1887-1942 - NUMIZMATYK • GRAFIK; Rw: Postać kobiety, siedząca..
3 000 zł
453 ŚLĄSK / Fryderyk II Wielki (1740–1786)
Medal na pamiątkę hołdu Stanów Śląskich złożonego Fryderykowi II, 1741, projektował i wykonał Georg Wilhelm Kittel; Aw: Popiersie władcy w prawo, FRIDERICVS BORVSSORV..
400 zł
454 Prusy / Fryderyk II (1740–1786)
Medal na pamiątkę spotkania Fryderyka II z Józefem II, 1770, projektował i wykonał Johann Martin Krafft; Aw: Głowa w lewo, na odcięciu szyi sygnatura KRAFFT F., IOSEP..
2 000 zł
455 ROSJA / Aleksander I (1801–1825)
Medal upamiętniający pokój w Tylży, 1807, projektował A. Abramson; Aw: Trzy popiersia (po lewej Aleksandra I i Fryderyka Wilhelma III, po prawej Napoleona) zwrócone k..
6 500 zł
456 ROSJA / Mikołaj I (1825–1855)
Medal na pamiątkę 200. rocznicy powstania Uniwersytetu Aleksandra w Helsinkach, 1840; Aw: Głowa w lewo, na przecięciu szyi sygnatura GUBE. FEC ., NICOLAUS PRIMUS CAME..
1 000 zł