Aukcja nr 84

USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
Jesteś w: A84  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
363 Katalogi aukcyjne
Leo Hamburger, Auktionskatalog 94: Auktion Polnischer Münzen; Frankfurt a. M., 9.05.1932; 26 stron + 7 tablic (opisujących 712 pozycji, format ok. 22 x 28 cm, twarda ..
250 zł
364 Literatura polska
Gumowski Marian – Podręcznik numizmatyki polskiej, Kraków 1914; 296 stron + 80 tablic (tablice w formie wklejonych kserokopii i fotokopii), format ok. 15.5 x 24 cm, t..
500 zł
365 Literatura polska
Gumowski Marian – Wpływy polskie na pieniężne stosunki Śląska w pierwszej połowie XVI wieku (Osobne odbicie z T. LVIII Rozpraw Wydziału histor.-filozof. Akademii Umie..
250 zł
366 Literatura polska
Gumowski Marian – Numizmatyka litewska wieków średnich; Kraków, 1920; 80 stron, format ok. 17.5 x 25 cm, oryginalna miękka okładka; naddarcie przedniej okładki, drobn..
250 zł
367 Literatura polska
Gumowski Marian – Mennica Wileńska w XVI i XVII wieku; Warszawa, 1921; 200 stron + 18 tablic, format ok. 18.5 x 23 cm, miękka okładka; wewnątrz stempel własnościowy „..
500 zł
368 Literatura polska
Gumowski Marian – Monety Polskie; Warszawa 1924; 176 stron + 32 tablice, format ok. 12 x 16.5 cm, twarda introligatorska oprawa w półskórek ze złoceniami; ciekawe skr..
250 zł
369 Literatura polska
Gumowski Marian – Medale Polskie; Warszawa, 1925; 230 stron + 34 tablice, format ok. 17 x 12 cm; miękka okładka, minimalne naddarcia dolnej krawędzi okładki, pięknie ..
I/I-
UNC/UNC-
250 zł
370 Literatura polska
Gumowski Marian – Medale Polskie; Warszawa, 1925; 230 stron + 34 tablice, format ok. 17 x 12.5 cm, twarda oprawa introligatorska w półskórek ze złoceniami; bardzo dob..
250 zł
371 Literatura polska
Mańkowski Henryk – Fałszywe monety polskie; Poznań, 1930; 94 strony, format ok. 16 x 24 cm, miękka okładka; zagięcie dolnej krawędzi, niewielkie naddarcie tylnej okła..
250 zł
372 Literatura polska
500 zł
373 Literatura polska
Polkowski Ignacy – Decouverte a Głębokie des monnaies polonaises du moyen-age.; Gnesen, 1876; 80 stron + 6 tablic, format ok. 14 x 21.5 cm, oryginalna miękka okładka;..
200 zł
374 Literatura polska
Rybarski Roman – Skarb i pieniądz za Jana Kazimierza, Michała Korybuta i Jana III; Kraków, 1939; 540 stron, format ok. 17.5 x 24 cm, miękka okładka; na wewnętrznej st..
300 zł
375 Literatura polska
Stronczyński Kazimierz – Pieniądze Piastów od czasów najdawniejszych do roku 1300; Warszawa, 1847; 340 + 22 strony, format ok. 15.5 x 24.5 cm, twarda oprawa introliga..
400 zł
376 Literatura polska
Ryciny do dzieła K. Stronczyńskiego „Pieniądze Piastów”; Kraków, 1878; 23 tablice, format ok. 18 x 26.5 cm, twarda oprawa introligatorska; delikatne zaznaczenia i pop..
250 zł
377 Literatura polska
Stronczyński Kazimierz – Dawne monety polskie, Dynastyi Piastów i Jagiellonów. Część II; Piotrków, 1884; 221 stron, format ok. 19 x 27.5 cm, twarda oprawa introligato..
400 zł
378 Literatura polska
Trachsel C.F. – Catalogue des monnaies et médailles polonaises composant Le Cabinet Numismatique de son altesse le Prince Guillaume Radziwill; Berlin, 1869; 178 stron..
500 zł
379 Literatura polska
Waga Antoni – Nazwiska monet u różnych narodów i w różnych wiekach używane; Warszawa, 1850; 113 stron, format ok. 10.5 x 16 cm, twarda oprawa introligatorska z zachow..
I/II
UNC/EF
250 zł
380 Literatura polska
Zagórski Ignacy – Skorowidz monet polskich z trzech ostatnich wieków, szeregami lat wykazanych, znajdujących się w zbiorze należącym do (Antoniego Ankiewicza); Warsza..
250 zł
381 Literatura zagraniczna
Московскӏй Публичный и Румянцевскӏй Музеи – Нумизматическӏй Кабинетъ. Выпускъ II. Каталогъ римскихъ монет; Москва, 1885; 120 stron + 3 tablice, format ok. 18.5 x 27.5..
300 zł