Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
147 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Dukat, 1582, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo, STEPHANVS D G REX POL D PRVS; Rw: Herb wielki miasta Gdańska, MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 8Z; CNG 136.III, Fr. 3, H..
III/III+
VF/VF+
15 000 zł
17 000 zł
148 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1578, Gdańsk; CNG 127b, Kop. 7425 (R1), Kurp. (1576–1586) 372 (R), Parchimowicz Batory 168; miejscowy ciemny nalot na awersie, ale bardzo ładnie zachowana mo..
I-/II+
UNC-/EF+
1 000 zł
1 500 zł
149 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1579, Gdańsk; CNG 128.I, Kop. 7426 (R), Kurp. (1576–1586) 373 (R), Parchimowicz Batory 169; wyśmienity stan zachowania.
2 000 zł
2 000 zł
150 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1581, Gdańsk; CNG 128.III, Kop. 7429 (R), Kurp. (1576–1586) 375 (R), Parchimowicz Batory 169.c; pięknie zachowany.
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
1 600 zł
151 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1582, Gdańsk; CNG 128.IV, Kop. 7430 (R), Kurp. (1576–1586) 376 (R), Parchimowicz Batory 169.d; wyśmienity, gabinetowy stan zachowania, okazowy egzemplarz.
3 000 zł
2 800 zł
152 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Denar, 1578, Gdańsk; CNG -, Kop. 7414 (R5), Kurp. (1576–1586) 362 (R5), Parchimowicz Batory 167.a, Tyszkiewicz 20 mk; bardzo rzadki rocznik.
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
2 800 zł
153 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Denar, 1580, Gdańsk; CNG 126, Kop. 7415 (R4), Kurp. (1576–1586) 363 (R5), Parchimowicz Batory 167.b, Tyszkiewicz 10 mk; miejscowa patyna, rzadki rocznik.
600 zł
1 200 zł
154 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Denar, 1581, Gdańsk; CNG 126.III, Kop. 7419 (R3), Kurp. (1576–1586) 367 (R3), Parchimowicz Batory 167.d, Tyszkiewicz 4 mk; pięknie zachowana moneta.
600 zł
1 000 zł
155 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Denar, 1585, Gdańsk; CNG 126.VII, Kop. 7423 (R3), Kurp. (1576–1586) 371 (R2), Parchimowicz Batory 167.h, Tyszkiewicz 2 mk; pięknie zachowana moneta.
500 zł
400 zł