Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
98 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Grosz, 1535, Gdańsk; znaki inicjalne: na awersie i rewersie trójliść, końcówki legend PRV / DANC3; Białk.-Szw. 220, CNG 58.c, Kop. 7310, Kurp. (1506–1573) 459 (R), P..
500 zł
400 zł
99 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Grosz, 1535, Gdańsk; znaki inicjalne: na awersie gwiazda, na rewersie trójliść, końcówki legend PRVS / DANC3K; Białk.-Szw. 220, CNG 58.d, Kop. – (nie notuje z tymi z..
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 600 zł
100 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Grosz, 1538, Gdańsk; końcówka legendy awersu PRVSS; Białk.-Szw. 224, CNG 62.IIa, Kop. 7322, Kurp. (1506–1573) 478 (R), PN2-Dut. 183; nieco niedobity, ale bardzo ładny.
I-/II+
UNC-/EF+
400 zł
360 zł
101 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Grosz, 1540, Gdańsk; na awersie końcówka legendy PRV; Białk.-Szw. 226, CNG 64.IIa, Kop. 7324, Kurp. (1506–1573) 485 (R), PN2-Dut. 190; nieco niedobity awers.
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
525 zł
102 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Grosz, 1540, Gdańsk; na awersie końcówka legendy PRVS; Białk.-Szw. 226, CNG 64.IIb, Kop. 7324, Kurp. (1506–1573) 486 (R), PN2-Dut. 191 (R1); wyraźnie wybity, ładnie ..
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
600 zł
103 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1539, Gdańsk; data zapisana małymi cyframi, w legendzie awersu POLO; Białk.-Szw. 209, CNG 54.IIIc, Kop. 7282, Kurp. (1506–1573) 423 (R); patyna, pięknie zach..
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
700 zł
104 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1539, Gdańsk; data zapisana dużymi cyframi, w legendzie awersu POLO; Białk.-Szw. 209, CNG 54.IIIc, Kop. 7282, Kurp. (1506–1573) 423 (R); patyna, pięknie zach..
800 zł
650 zł
105 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1539, Gdańsk; data zapisana dużymi cyframi, w legendzie awersu POLON, znak inicjalny na rewersie: trójliść; Białk.-Szw. 209, CNG 54.IIIb, Kop. 7282, Kurp. (1..
800 zł
800 zł
106 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1546, Gdańsk; znaki inicjalne: na awersie gwiazda, na rewersie rozeta, w legendzie awersu POLON; Białk.-Szw. 211, CNG 54.Va var., Kop. 7288, Kurp. (1506–1573..
800 zł
750 zł
107 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1546, Gdańsk; w legendzie awersu POLONI; Białk.-Szw. 211, CNG 54.Vb, Kop. 7288, Kurp. (1506–1573) 436 (R); subtelna patyna, bardzo ładna moneta.
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
400 zł
108 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1547, Gdańsk; znaki inicjalne: na awersie gwiazda, na rewersie rozeta, w legendzie awersu POLO; Białk.-Szw. 213, CNG 54.VIa, Kop. 7289, Kurp. (1506–1573) 438..
500 zł
500 zł
109 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1547, Gdańsk; znaki inicjalne: na awersie trójliść, na rewersie rozeta, w legendzie awersu POLON; Białk.-Szw. 213, CNG 54.VIb var., Kop. 7289, Kurp. (1506–15..
500 zł
575 zł
110 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Gdańsk
Denar, bez daty, Gdańsk; odmiana z literami M - S, miecz po prawej stronie Orła, szpiczasta korona; Białk.-Szw. 194, CNG 49, Kop. 7256 (R3), Kurp. (1506–1573) 395 (R..
600 zł
800 zł
111 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Trojak, 1539, Elbląg; w legendzie awersu ELBIN; Białk.-Szw. 264, CNCE 214 (R3), Iger E.39.1.b (R2), Kurp. (1506–1573) 621 (R1), Pfau 99.
III/III+
VF/VF+
800 zł
1 200 zł
112 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Grosz, 1535, Elbląg; na awersie końcówka legendy PRV; Białk.-Szw. 255, CNCE 169 (R2), Kop. 7082, Kurp. (1506–73) 598 (R), Pfau 124, PN2-Dut. 134; miejscowy miedziany..
500 zł
1 100 zł
113 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Grosz, 1535, Elbląg; w legendzie awersu PRVS; Białk.-Szw. 255, CNCE 171 (R2), Kop. 7082, Kurp. (1506–73) 599 (R), Pfau 125, PN2-Dut. 136; ładna patyna.
III+/II-
VF+/EF-
300 zł
360 zł
114 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Grosz, 1539, Elbląg; nowszy typ Orła z mieczem trzymanym z lewej strony, na awersie końcówka legendy PRVS; Białk.-Szw. 257, CNCE 183.I , Kop. 7084, Kurp. (1506–73) 6..
600 zł
500 zł
115 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Denar, 1539, Elbląg; Białk.-Szw. 244 (R5), CNCE 77 (R6), Kop. 7071 (R6), Kurp. (1506–73) 550 (R6), Pfau 206, Tyszkiewicz 25 mk; stara, głęboka patyna, pięknie zachow..
500 zł
3 000 zł
116 Zygmunt I Stary (1506–1548) / miasto Elbląg
Denar, bez daty, Elbląg; Białk.-Szw. 243 (R2), CNCE 81 (R2), Kop. 7070 (R2), Kurp. (1506–73) 551 (R3), Pfau 204; wyśmienity stan zachowania, moneta w subtelnej patyn..
500 zł
1 700 zł
117 Zygmunt I Stary (1506–1548) / monety pruskie
Grosz, 1530, Toruń; rzadsza odmiana z mieczem z lewej strony Orła, końcówki legend PRVS / PRVSS; Białk.-Szw. 79 (R1), CNCT 1220 (R2), Kop. 3085 (R), Kurp. (1506–73) ..
400 zł
360 zł