Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
336 KSIĘSTWO KURLANDII / Fryderyk Kazimierz Kettler (1682–1698)
Ort, 1694, Mitawa; odmiana z pełną datą w otoku; H-Cz. 8602 (R5), K.-G. 4.8.1.1, Kop. 4075 (R7); bardzo rzadki nominał bity za panowania Fryderyka Kazimierza Kettler..
3 000 zł
6 500 zł
337 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern (1525–1568)
Trojak, 1530, Królewiec; wokoło księcia w legendzie odmiana z napisem PRVSSIE; Iger Pr.30.1.b (R4), Kop. 3796 (R2) Slg Marienburg 1120, Vossberg 1312; miejscowa paty..
1 500 zł
11 000 zł
338 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Slg Marienburg 1208, Vossberg 1402; delikatna patyna, pięknie zachowana moneta.
500 zł
400 zł
339 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1557, Królewiec; wariant z “basztą” u góry awersu; Kop. 3767 (R1), Slg Marienburg 1217, Vossberg 1409; wyśmienity stan zachowania.
600 zł
750 zł
340 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Slg Marienburg 1223, Vossberg 1411; wyśmienity stan zachowania.
600 zł
480 zł
341 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albrecht Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1559, Królewiec; Kop. 3769 (R), Slg Marienburg 1225, Vossberg 1413; wyśmienity.
800 zł
640 zł
342 PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Fryderyk von Ansbach (1578–1603)
Trojak, 1588, Królewiec; Iger Pr.88.1.a (R3), Slg Marienburg 1287, Vossberg 1439 var.; miejscowa patyna, rzadszy nominał w ładnym stanie zachowania jak na ten typ mo..
1 500 zł
2 800 zł
343 PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Fryderyk von Ansbach (1578–1603)
Trojak, 1589, Królewiec; Iger Pr.89.1.a (R3), Slg Marienburg 1290 var., Vossberg 1442; delikatna patyna, rzadszy nominał w ładnym stanie zachowania.
III+/II-
VF+/EF-
1 250 zł
3 000 zł
344 PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm (1619–1640)
Ort, 1622, Królewiec; popiersie w płaszczu elektorskim i mitrze książęcej, znak menniczy na awersie; Olding 41a, Shatalin KB22-V-1, Slg Marienburg 1422; krążek wycię..
500 zł
950 zł
345 POMORZE – pod zwierzchnictwem szwedzkim / Karol XI (1660–1697)
1/3 talara (1/2 guldena), 1674, Szczecin; pod popiersiem litery DS (inicjały mincerza Daniela Syvertza); Kop. 9853 (R2) SB 129, SMB 815; pełny blask menniczy, wyśmie..
2 000 zł
6 500 zł
346 Księstwo legnicko-brzesko-wołowskie / Jerzy III Brzeski, Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski (1639–1663)
3 krajcary, 1655, Brzeg; E.-M. 144, F.u.S. 1741, Grandowski 55.3K.08.01 (R6+); pięknie zachowane.
500 zł
2 200 zł
347 Księstwo legnicko-brzesko-wołowskie / Jerzy III Brzeski, Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski (1639–1663)
3 krajcary, 1656, Brzeg; odmiana z napisem GEORG LUD; E.-M. 147, F.u.S. 1751, Grandowski 56.3K.42.01 (R7); drobne defekty krążka, ale moneta pięknie zachowana.
500 zł
3 600 zł
348 Księstwo legnicko-brzesko-wołowskie / Jerzy III Brzeski, Ludwik IV Legnicki i Krystian Wołowsko-Oławski (1639–1663)
3 krajcary, 1657, Brzeg; bez liter E - W po bokach Orła; E.-M. 156 (R), F.u.S. 1761, Grandowski 57.3K.08.01.A (R7-); egzemplarz z dużym lustrem menniczym, pięknie za..
500 zł
3 600 zł
349 Księstwo opolsko-raciborskie / Gabriel Bethlen (1622–1625)
Trojak, 1623, Opole; odmiana z popiersiem księcia w koronie; Iger OR.23.1.a (R4), F.u.S. 2916, Kop. 6456 (R5), Strieboll - nie notuje; bardzo rzadki typ monety.
III/III+
VF/VF+
3 000 zł
2 900 zł
350 Księstwo opolsko-raciborskie / Karol Ferdynand Waza (1648–1655)
3 krajcary 1654, Opole; Aw: Popiersie biskupa z prawo, CAROLUS FERDIN D G PRINCEP P & S (odmiana napisowa nie notowana w katalogach); Rw: Polsko-szwedzka tarcza herb..
5 000 zł
16 000 zł
351 Księstwo ziębicko-oleśnickie / Karol II (1548–1617)
3 krajcary, 1612, Oleśnica; odmiana z popiersiem księcia w wąskiej kryzie; E.-M. 466, F.u.S 2173; piękne.
500 zł
700 zł
352 Księstwo ziębicko-oleśnickie / Sylwiusz Fryderyk (1664–1697)
6 krajcarów, 1674 SP, Oleśnica; litery S P (inicjały Samuela Pfahlera) po bokach Orła, odmiana napisu MONT, kropka po dacie; E.-M. 83 (R), F.u.S. 2295, Klein/Raff 33..
I/I-
UNC/UNC-
700 zł
900 zł
353 Księstwo ziębicko-oleśnickie / Sylwiusz Fryderyk (1664–1697)
6 krajcarów, 1674 SP, Oleśnica; litery S P po bokach Orła, odmiana napisu MONT, bez kropki po dacie; E.-M. 79 (R), F.u.S. 2295, Klein/Raff 33.3; bardzo ładnie zachow..
400 zł
650 zł
354 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Leopold I (1657–1705)
6 krajcarów, 1674 SHS, Wrocław; interpunkcja w formie rombów; E.-M. 222, F.u.S. 486; patyna przy obrzeżu, pięknie zachowana moneta z naturalnym wygięciem z walca.
300 zł
1 200 zł
355 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Leopold I (1657–1705)
6 krajcarów, 1675 FIK, Opole; pod Orłem F.I.K – inicjały wardajna Franza Ignaza Kirschenhofera, krzyże w legendzie; E.-M. 350 (R3), F.u.S. 649; punktowa patyna, natu..
300 zł
1 100 zł