Aukcja nr 80

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
171 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Dukat, 1583, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo, STEPHANVS D G REX POL D PRVS; Rw: Herb wielki miasta Gdańska, MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 83; CNG 136.IV, Fr. 3, H-..
10 000 zł
31 000 zł
172 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1578, Gdańsk; CNG 127b, Kop. 7425 (R1), Kurp. (1576–1586) 372 (R), Parchimowicz Batory 168; punktowy, rdzawy nalot i delikatnie uszkodzony stempel awersu, pi..
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
1 300 zł
173 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1579, Gdańsk; CNG 128.I, Kop. 7426 (R), Kurp. (1576–1586) 373 (R), Parchimowicz Batory 169; wyśmienity egzemplarz, z pełnym blaskiem menniczym.
2 000 zł
2 700 zł
174 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1581, Gdańsk; CNG 128.III, Kop. 7429 (R), Kurp. (1576–1586) 375 (R), Parchimowicz Batory 169.c; miejscowa patyna na rewersie, ale pięknie zachowana moneta.
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 300 zł
175 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Szeląg, 1582, Gdańsk; CNG 128.IV, Kop. 7430 (R), Kurp. (1576–1586) 376 (R), Parchimowicz Batory 169.d; wyśmienicie zachowany.
2 000 zł
3 000 zł
176 Stefan Batory (1576–1586) / miasto Gdańsk
Denar, 1581, Gdańsk; CNG 126.III, Kop. 7419 (R3), Kurp. (1576–1586) 367 (R3); rzadki rocznik, pięknie zachowany egzemplarz z delikatną patyną.
I/I-
UNC/UNC-
700 zł
1 500 zł