Aukcja nr 80

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
253 Królestwo Polskie / Aleksander I (1815–1825)
50 złotych, 1817, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo, ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i mieczem w szponach, ..
20 000 zł
23 000 zł
254 Królestwo Polskie / Aleksander I (1815–1825)
50 złotych, 1820, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo, ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i mieczem w szponach, ..
30 000 zł
42 000 zł
255 Królestwo Polskie / Aleksander I (1815–1825)
10 złotych, 1820, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostaj..
II/II+
EF/EF+
20 000 zł
24 000 zł
256 Królestwo Polskie / Aleksander I (1815–1825)
1 złoty, 1825, Warszawa; Bitkin 847 (R), Plage 69, Berezowski 2 zł; minimalne justowanie przy obrzeżu, rzadki rocznik, pięknie zachowany egzemplarz z dużym blaskiem ..
II+/I-
EF+/UNC-
3 000 zł
8 000 zł
257 Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855)
1 złoty, 1831, Warszawa; duża głowa cara, litery K – G (Karol Gronau, mincerz warszawski 1829–1834) pod gałązkami wieńca; Bitkin 1000, H-Cz. 3653, Plage 74, Berezows..
1 250 zł
1 700 zł
258 Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855)
1 złoty, 1832, Warszawa; odmiana z małą głową cara; Bitkin 1003, H-Cz. 3668, Plage 77 (R), Berezowski 1.50 zł; delikatna patyna, bardzo ładnie zachowana moneta wybit..
1 500 zł
1 500 zł
259 Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855)
10 groszy, 1839, Warszawa; Bitkin 1181 (R), Plage 103, Berezowski 1.20 zł; mennicza wada powierzchni rewersu, ale moneta w ładnym stanie zachowania, rzadki rocznik.
II/II+
EF/EF+
400 zł
0 zł