Aukcja nr 8
USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
675 | Polska medal sygnowany ANT. MADEYSKI. PARYŻ 1919, wybity dla uczczenia generała Józefa Hallera i oddziałówarmii polskiej formowanej we Francji, Aw: Popiersie Hallera i napis.. |
40 zł 90 zł
676 | Polska medal sygnowany M.LUBELSKI wybity w 1924 roku w Mennicy Warszawskiej, Aw: Napis: POLEGŁYMCZEŚĆ, powyżej orzeł trzymający krzyż Virtuti Militari , poniżej gałązka i he.. |
40 zł | |
677 | Polska medal sygnowany J.AUMILLER wybity w 1926 roku z okazji przyjęcia Polski do Ligi Narodów w Genewie,Aw: Postać kobieca z tarczą i gałązką oliwną na tle miasta i napis, .. |
II+ EF+ |
50 zł 100 zł
678 | Polska medal sygnowany P. WOJTOWICZ 1927 poświęcony profesorowi Oswaldowi Balzerowi, założycielowiTowarzystwa Naukowego we Lwowie, Aw: Popiersie i napis, Rw: Napis w dziewię.. |
II- EF- |
40 zł | |
679 | Polska medal nie sygnowany projektu Stefana Ślezaka wybity w 1927 roku na pamiątkę 300-lecia Bitwy pod Oliwą,Aw: Napis i daty, Rw: Dwa walczące okręty, odmiana z błędem orto.. |
100 zł 120 zł
680 | Polska medal sygnowany J. Aumiller, wybity w 1928 roku z okazji 100-lecia Banku Polskiego , Aw: Głowy księciaKsawerego Druckiego-Lubeckiego i hrabiego Ludwika Jelskiego i na.. |
40 zł | |
681 | Polska medal sygnowany Stanisław Popławski, wybity w 1928 roku poświęcony generałowi Józefowi Bemowi, Aw:Gen. Bem i napis, Rw: Orzeł wsparty o dwie lufy armatnie i data, Str.. |
I UNC |
40 zł 45 zł
682 | Polska medal nie sygnowany projektu Władysława Terleckiego, wybity w 1928 roku z okazji otwarcia GabinetuNumizmatycznego w Mennicy Warszawskiej, Aw: Orzeł państwowy i napis,.. |
50 zł 55 zł
683 | Polska medal sygnowany J.CHYLIŃSKI na obrzeżu, wybity w 1932 roku, Aw: Scena ofiarowania obrazu i napis, Rw:Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i napis, Strzał.702 RR, brąz .. |
I- UNC- |
75 zł 120 zł
684 | Polska medal sygnowany RUDOLF MĘKICKI wybity w 1934 roku i upamiętniający zwycięstwo Jerzego Bajanaw zawodach lotniczych, Aw: Napis w 8 wierszach, Rw: Herb Lwowa z korona u .. |
75 zł 85 zł
685 | Polska medal sygnowany J. Aumiller wybity w 1934 roku poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie, Aw: Popiersieuczonej i napis, Rw: Napis pośrodku w sześciu poziomych wierszach i w.. |
I- UNC- |
40 zł 70 zł
686 | Polska medal nie sygnowany, wybity w 1935 roku z okazji dziewiczego rejsu m/s Piłsudski z Gdyni do Nowego Jorku,Aw: Płynący m/s Piłsudski, Rw: Na mapie świata oznaczona tras.. |
60 zł 48 zł
687 | Polska medal sygnowany ST. K. OSTROWSKI, wybity w 1936 roku w rocznicę śmierci marszałka JózefaPiłsudskiego, Aw: Głowa i napis, Rw: Żołnierze niosący trumnę na tle Wawelu i .. |
40 zł | |
688 | Polska medal nagrodowy zawodów konnych, nie sygnowany b.d., Aw: Św. Jerzy walczący ze smokiem i napis, Rw:Gałązka i napis grawerowany, Strzał.899 RR, srebro 41,0 mm, 35,27 g.. |
II+ EF+ |
80 zł 80 zł
689 | Polska medal sygnowany JK (Jan Kazimierz Knedler), wybity nakładem Towarzystwa Eksportu Wyrobów PrzemysłuZbrojeniowego w Warszawie z okazji wizyty oficjalnej delegacji jugos.. |
120 zł 100 zł
690 | Polska medal nie sygnowany wybity w 1929 roku z okazji międzynarodowej wystawy filatelistycznej w Gdańsku, Aw:Żaglowiec na tle Gdańska i napis, Rw: Herby Gdańska i miast prz.. |
II- EF- |
80 zł 130 zł