Aukcja 8 / 639

USD/PLN: 2.370 | EUR/PLN: 3.010 | data: 19-11-1994
Jesteś w: A8  MEDALE  Polska

medal sygnowany IH ( Jan Höhn) wybity w 1684 r. z okazji utworzenia koalicji antytureckiej przez Austrię,Polskę, Rosję i Wenecję, Aw: Popiersie króla, wokół napis w pięciu wierszach w otoku, Rw: Trzy orłysymbolizujące Austrię, Rosję i Polskę oraz uskrzydlony lew

Numer: 639
Opis: Polska. medal sygnowany IH ( Jan Höhn) wybity w 1684 r. z okazji utworzenia koalicji antytureckiej przez Austrię,Polskę, Rosję i Wenecję, Aw: Popiersie króla, wokół napis w pięciu wierszach w otoku, Rw: Trzy orłysymbolizujące Austrię, Rosję i Polskę oraz uskrzydlony lew; symbol Wenecji nad panoramą Budy, Krety,Kamieńca i Konstantynopola (symbolizujące zwycięstwa trzech partnerów w wojnie z Turcją oraz przyszłezdobycie Konstantynopola), napis na rancie, H-Cz.2480 R4, Racz.220, srebro złocone 56,5 mm, 72,30 g.
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 19-11-1994
Cena szacunkowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Cena wylicytowana: 1 550 zł
Ilość odsłon: 1411