Aukcja nr 78
USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022
Jesteś w:
A78
221 | Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Franciszek Ludwik z Neuburga (1683–1732) 15 krajcarów, 1693, Wrocław; odmiana z popiersiem księcia w obwódce bez zdobień; E.–M. 124 (R1), F.u.S. 2734; piękna moneta w pudełku firmy NGC nr 2818079-008 z oceną.. |
I/I- UNC/UNC- |
2 000 zł 3 000 zł
222 | Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Filip Gotthard książę Schaffgotsch (1747–1795) Odbitka w miedzi monety pięciodukatowej z roku 1748; Aw: Popiersie biskupa w prawo, legenda PHIL • GOTTHARD • D • G • PR • DE • SCHAFFGOTSCH; Rw: Tarcza herbowa, w tl.. |
III- VF- |
800 zł 4 400 zł
223 | Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Józef Hohenlohe Waldenburg (1795–1817) Półtalar, 1796, Nysa; Aw: Popiersie biskupa w prawo, legenda IOSEPH • D • G • PRIN • AB HOHENLOHE WALD • BART •; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa z dwoma lwami podtrzym.. |
II/II+ EF/EF+ |
4 000 zł 5 000 zł
224 | Księstwo Karniowskie / Jerzy Fryderyk (1543–1603) Talar, 1560, Karniów (Jägerndorf); odmiana z datą pomiędzy postacią księcia oraz znakiem serce (nie przebitym hakami); Aw: Półpostać księcia, legenda; Rw: Kolumny w k.. |
III VF |
10 000 zł 13 500 zł
225 | WYDAWNICTWA POLSKIE Jan Albertrandi – Zabytki Starożytności Rzymskich. W pieniądzach, pospolicie Medalami zwanych, czasów Rzpltey i szesnastu pierwszych Cesarzów, zbioru ś. p. Stanisława.. |
1 000 zł 1 000 zł
226 | WYDAWNICTWA POLSKIE Roczniki Towarzystwa Warszawskiego Przyjacioł Nauk. Tom Czwarty; Warszawa, 1807; 677 stron, format ok. A5, twarda oprawa introligatorska; zbiór prac odnoszących się d.. |
300 zł 320 zł
227 | WYDAWNICTWA POLSKIE Hugo Freiherrn von Saurma-Jeltsch – Schlesische Münzen und Medaillen. Namens des Vereins für das Museum Schlesischer Alterthümer; Breslau, 1883; 80 stron i 55 tablic .. |
600 zł 480 zł
228 | WYDAWNICTWA POLSKIE Katalog - „Catalogue de la collection des medailles et monnaies polonaises du comte Emerjiic Hutten-Czapski VOL. V” Cracovie, 1916. Stron 126 + Index (152), pozycji 1.. |
2 400 zł 1 920 zł
229 | WYDAWNICTWA POLSKIE Dr. Marian Gumowski „Mennica Wileńska w XVI i XVII wieku” Warszawa 1921. Stron 200, tablic 18. Chronologiczny i szczegółowy opis monet bitych w ciągu dwustu lat dział.. |
1 100 zł 880 zł
230 | WYDAWNICTWA POLSKIE Mennica Państwowa w Warszawie. Sprawozdanie z organizacji i działalności w latach 1924–1925–1926; Warszawa, 1927; 55 stron formatu B5, oprawa kartonowa; dwujęzyczne (.. |
250 zł 850 zł
231 | WYDAWNICTWA POLSKIE Adam Więcek – Sebastian Dadler, medalier gdański XVII wieku; Gdańsk, 1962; 146 stron, 54 tablice, format A4, twarda oprawa introligatorska z zachowaną oryginalną okła.. |
300 zł 340 zł
232 | WYDAWNICTWA ZAGRANICZNE A Banti., L. Simonetti – Corpus Nummorum Romanorum, 10 tomów (4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 17, 18); Firenze 1974–1979; format ok. A4, 307 + 328 + 277 + 340 + 329 + 319 +.. |
750 zł 600 zł
233 | WYDAWNICTWA ZAGRANICZNE Владимир Биткин – Сводный каталог монет России (Vladimir Bitkin – Composite catalogue of russian coins); Киев, 2003; 1029 stron formatu A4, oprawa twarda w ekoskórę; .. |
1 000 zł 800 zł
234 | WYDAWNICTWA ZAGRANICZNE Emanuela Nohejlova – Pratowa „Koszycki skarb. Monety z XV – XVII w.” Praha 1948. Stron 360, pozycji 1755, tablic 16. Opis skarbu znalezionego w 1935 r., składającego .. |
250 zł 200 zł
235 | KATALOGI AUKCYJNE Catalog der Polnischen Münzen und Medaillen der Mathy’schen Sammlung deren öffentliche Versteigerung auf Veranlassung des Besitzers in Danzig; Danzig, 2.08.1858; 164 .. |
500 zł 0 zł
236 | KATALOGI AUKCYJNE Verzeichniss einer reichen Sammlung von Münzen und Medaillen in Gold, Silber, Bronze u. s. w.; (Slg. Fürst Pless); Berlin, 23.10.1865; 462 strony opisujące 3.750 pozy.. |
2 500 zł 2 000 zł
237 | KATALOGI AUKCYJNE Katalog aukcyjny Adolph E. Cahn „Rheinische Sammlung von Münzen des Mittelalters und der Neuzeit” Frankfurt a. M., 15. Januar 1929. Stron 132, pozycji 2272, tablic 32.. |
750 zł 600 zł
238 | KATALOGI AUKCYJNE Katalog aukcyjny Brüder Egger „Collection des Herrn Grafen Z….” Wien, 30. November 1896. Stron 62, pozycji 1463, tablic 3. Katalog zbioru monet i medali, w tym polski.. |
850 zł 750 zł
239 | KATALOGI AUKCYJNE Katalog aukcyjny Ludwig Grabow „Gold-Münzen und Medaillen” Rostock, 6.-7. Mai 1940. Stron 36, pozycji 736, tablic 15. Aukcja złotych monet i medali, w tym polskich. N.. |
850 zł 680 zł
240 | KATALOGI AUKCYJNE Katalog aukcyjny Leo Hamburger „Sammlung Polnischer Münzen des Herrn Grafen Heinrich Stecki” Frankfurt a. M., 16. November 1873. Stron 200, pozycji 4573. Aukcja zbior.. |
1 100 zł 880 zł