Aukcja nr 76

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021
228 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Aleksander I (1801–1825)
50 złotych, 1819 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski, poniżej litery I - B (Jakub Ben..
25 000 zł
42 000 zł
229 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Aleksander I (1801–1825)
25 złotych, 1817 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski, poniżej litery I - B (Jakub Ben..
15 000 zł
16 500 zł
230 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Aleksander I (1801–1825)
10 złotych, 1825, Warszawa; Aw: Głowa cara zwrócona w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem polskim na płaszczu gronos..
15 000 zł
18 000 zł
231 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Aleksander I (1801–1825)
2 złote, 1818, Warszawa; litery I - B; Bitkin 832, H-Cz. 3529, Kop. 2690 (R), Plage 47, Berezowski 2.50 zł; moneta czyszczona, resztki patyny, rzadkie już w tym stan..
750 zł
1 400 zł
232 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Mikołaj I (1825–1855)
5 złotych, 1830, Warszawa; odmiana z literami K - G (Karol Gronau, mincerz warszawski) przy szponach Orła; Bitkin 987, H-Cz. 3640, Kop. 2709 (R2), Plage 39, Berezows..
1 500 zł
3 000 zł
233 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Mikołaj I (1825–1855)
2 złote, 1826 IB, Warszawa; Bitkin 993 (R), H-Cz. 3607, Kop. 2701 (R2), Plage 59 (R), Berezowski 7.50 zł; minimalne ślady justowania, miejscowa, delikatna patyna, rz..
2 000 zł
13 000 zł
234 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Mikołaj I (1825–1855)
1 złoty, 1830 FH, Warszawa; odmiana z kropkami po ZŁO i POL, pod wieńcem z liści dębowych inicjały mincerza FH (Fryderyk Hunger); Bitkin 999, H-Cz. 3642, Kop. 2681 (..
II+/I-
EF+/UNC-
1 500 zł
2 100 zł
235 Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Mikołaj I (1825–1855)
II+/I-
EF+/UNC-
1 000 zł
1 900 zł