Aukcja nr 76

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021
Jesteś w: A76  POLSKA
237 Powstanie Listopadowe (1830–1831)
2 złote, 1831 KG, Warszawa; odmiana z kropką po POL i Pogonią z pochwą na miecz; Bitkin 4, H-Cz. 3661, Kop. 2748 (R1), Plage 273, Berezowski 2.50 zł; miejscowa patyn..
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
7 500 zł
238 Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855)
Rubel, 1844 MW, Warszawa; ogon Orła ułożony wachlarzowato, odmiana z dużymi cyframi daty; Bitkin 423, H-Cz. 3752, Plage 433, Berezowski 7.50 zł; atrakcyjny egzemplar..
I/I-
UNC/UNC-
1 500 zł
7 000 zł
239 Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855)
15 kopiejek = 1 złoty, 1832 Н-Г, Petersburg; odmiana z św. Jerzym bez płaszcza; Bitkin 1112 (R), Kuriański Z1P32.3.b, Plage 398, Berezowski 6 zł; moneta z pierwszych..
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
5 750 zł
240 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
20 złotych, 1925, Warszawa; moneta wybita na pamiątkę 900-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski; Fr. 115, Kop. 3017 (R2), Parchimowicz 126; złoto kolor..
3 000 zł
5 000 zł
241 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1925, Warszawa; moneta wybita na pamiątkę 900-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski; Fr. 116, Kop. 2971 (R2), Parchimowicz 125; złoto kolor..
2 500 zł
3 100 zł
242 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1934 S, Warszawa; Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki (na pamiątkę 20. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich); Kop. 2996 (R), Pa..
400 zł
950 zł
243 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3002 (R4), Parchimowicz 124a; moneta lekko czyszczona, ale bardzo efektowna ze sztuczną patyną, rzadki rocznik.
400 zł
600 zł
244 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski: Kop. 3004, Parchimowicz 124c; miejscowa patyna, piękna moneta w pudełku firmy NGC nr 5884046-006, z oceną MS63.
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
825 zł
245 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; delikatna patyna na rewersie przy obrzeżu, wyśmienicie zachowany egzemplarz z pięknym blas..
1 000 zł
2 400 zł
246 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; miejscowa, delikatna patyna, wyśmienity stan zachowania.
1 000 zł
3 800 zł
247 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1925, Warszawa; Konstytucja; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytucję, poniżej nominał, ca..
I/I-
UNC/UNC-
25 000 zł
40 000 zł
248 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; wyśmienite, moneta niezwykle rzadko spotykana w tym stanie za..
3 000 zł
24 000 zł
249 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; bardzo ładna sztuczna patyna, piękny egzemplarz z dużym blask..
1 500 zł
3 000 zł
250 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; nierówna patyna, ale pięknie zachowana moneta.
1 500 zł
3 000 zł
251 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Warszawa; odmiana ze znakiem mennicy za stopą Nike; Kop. 2936 (R1), Parchimowicz 114a; drobne ryski w tle, kolorowa patyna, bardzo ładnie zachowana ..
1 000 zł
2 200 zł
252 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Bruksela; odmiana bez znaku mennicy za stopą Nike; Kop. 2933 (R), Parchimowicz 114b; subtelna patyna, pięknie zachowane.
I/I-
UNC/UNC-
2 500 zł
6 000 zł
253 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1928, Bruksela; odmiana bez znaku mennicy za stopą Nike; Kop. 2933 (R), Parchimowicz 114b; moneta z delikatnymi ryskami, ale bardzo ładnie zachowana i z b..
I-/II+
UNC-/EF+
1 000 zł
3 900 zł
254 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1930, Warszawa; „Sztandar” - 100-lecie Powstania Listopadowego; Kop. 2942 (R), Parchimowicz 115a; delikatna patyna, piękna moneta wybita płytkim stemplem.
I/I-
UNC/UNC-
2 500 zł
2 600 zł
255 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1930, Warszawa; „Sztandar” - 100-lecie Powstania Listopadowego; Kop. 2942 (R), Parchimowicz 115a; pięknie zachowana moneta bita płytkim stemplem.
1 000 zł
2 500 zł
256 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
2 złote, 1924 H, Birmingham; popiersie kobiety z kłosami, odmiana z literą H za datą; Kop. 2859 (R7), Parchimowicz 109b; kolorowa patyna, minimalne ryski na portreci..
5 000 zł
4 000 zł