Aukcja 76 / 99

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Trojak, 1562, mennica Wilno

Numer: 99
Opis: Zygmunt II August (1545–1572) / monety litewskie. Trojak, 1562, mennica Wilno; moneta z popiersiem króla, dużej średnicy, końcówki napisów LI / LITV; Iger V.62.1.b (R3), Ivanauskas 9SA2-1 (R), Kop. 3303 (R5), Tyszkiewicz 18 mk; ciemna patyna, uszkodzenie w tle, rzadki.
Tak zwane trojaki duże, z dużą Pogonią na rewersie, wybijane były z kruszcu o małej zawartości srebra, dlatego są większe i cięższe od innych trojaków bitych w XVI i XVII wieku.
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 3 500 zł

Ilość odsłon: 943