Aukcja 76 / 230
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021
10 złotych, 1825, Warszawa
Numer: | 230 |
Opis: | Królestwo Kongresowe (1815–1835) / Aleksander I (1801–1825). 10 złotych, 1825, Warszawa; Aw: Głowa cara zwrócona w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem polskim na płaszczu gronostajowym, poniżej litery I - B, w otoku napis 10. ZŁOTYCH - POLSKICH / Z SREBRA KRAIOWEGO; Bitkin 824 (R1), Davenport 248, H-Cz. 3583, Plage 28 (R1), Berezowski nie notuje; srebro, 30.84 g; miejscowa patyna, wyjątkowo rzadki rocznik. |
Stan: | III, Very Fine |
Data sprzedaży: | 15-05-2021 |
Cena szacunkowa: | 15 000 zł |
Cena wywoławcza: | 12 000 zł |
Cena wylicytowana: | 18 000 zł |
Ilość odsłon: 962