Aukcja 76 / 208

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Dwuzłotówka (8 groszy), 1789 EB, mennica Warszawa

Numer: 208
Opis: Stanisław August Poniatowski (1764–1795) / monety koronne. Dwuzłotówka (8 groszy), 1789 EB, mennica Warszawa; z literami EB (inicjały mincerza Efraima Brenna); H-Cz. 3312, Parchimowicz SAP 27.c, Plage 341, Berezowski 2 zł; awers wybity uszkodzonym stemplem, złotawa patyna, pięknie zachowana moneta.
Stan: II+/I-, Nearly Uncirculated
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Cena wylicytowana: 4 200 zł

Ilość odsłon: 676