Aukcja 76 / 198

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Talar, 1745, mennica Drezno

Numer: 198
Opis: August III (1733–1763) / monety sasko-polskie. Talar, 1745, mennica Drezno; Aw: Popiersie władcy w prawo, D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & W; Rw: Ukoronowane tarcze herbowe, poniżej litery F.W.ô.F (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral) oraz hak, SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1745; Davenport 2665, Kahnt 531, Schnee 1028, Schön 18; srebro, 29.15 g; ciemna patyna.
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 10 000 zł
Cena wywoławcza: 8 000 zł
Cena wylicytowana: 12 000 zł

Ilość odsłon: 717