Aukcja 76 / 130

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Trojak, bez daty (1595), mennica Wschowa

Numer: 130
Opis: Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne. Trojak, bez daty (1595), mennica Wschowa; herb Lewart na awersie i rewersie, u dołu rewersu z lewej strony znak mincerski Hermana Rudigera (zarządcy mennicy wschowskiej); Iger W.bd.4.b (R5), Kopicki (ZIIIW) 631 (R4); patyna, rzadki typ monety.
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 2 800 zł

Ilość odsłon: 658