Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
106 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Dukat, 1612, mennica Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo, w dużej kryzie, SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb wielki miasta Gdańska, powyżej herbu gałązka z jedn.. |
II- EF- |
15 000 zł 23 000 zł
107 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1611, mennica Gdańsk; odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia; Shatalin GD11-1 (R3), CNG 155.I, Kop. 7474 (R4), Kopicki (ZIIIW) 1468 (R3); piękny, rzadki rocznik. |
I- UNC- |
5 000 zł 8 500 zł
108 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1612, mennica Gdańsk; kropka nad łapą niedźwiedzia; Shatalin G12-2 (R3), CNG 155.II, Kop. 7485 (R2), Kopicki (ZIIIW) 1469 (R2); moneta w pudełku NGC nr 2842885-0.. |
800 zł 1 900 zł
109 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1624, mennica Gdańsk; przebitka daty z 1623 roku, końcówka legendy awersu PR; Shatalin GD24a-9, CNG 167.II.c, Kop. 7505 (R), Kopicki (ZIIIW) 1488b (R1); moneta w.. |
I UNC |
600 zł 9 500 zł
110 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Toruń Talar, 1630, mennica Toruń; Aw: Półpostać władcy w prawo, trzymającego miecz i jabłko panowania, na piersi Order Złotego Runa, z tyłu szarfa dowódcy, SIG III D G REX .. |
12 500 zł 30 000 zł
111 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety bite dla Szwecji 1 öre, 1596, mennica Sztokholm; odmiana z I - Ö na rewersie; Kop. 10521 (R3), Kopicki (ZIIIW) 1316 (R3), SM 16a; rzadkie, miejscowa patyna. |
III- VF- |
600 zł 0 zł
112 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety bite dla Szwecji 1 öre, 1596, mennica Sztokholm; odmiana z I - Ö na rewersie; Kop. 10521 (R3), Kopicki (ZIIIW) 1316 (R3), SM 16a; rzadkie, wyszczerbiony krążek, ciemna patyna. |
700 zł 625 zł
113 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety bite dla Szwecji 1/2 öre, 1597, mennica Sztokholm; odmiana z SVE & POL REX w legendzie awersu; Kop. 10515 (R3), Kopicki (ZIIIW) 1311a (R3), SM 22a; patyna. |
400 zł 340 zł