Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
93 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Ort, 1623, mennica Bydgoszcz; końcówka legendy awersu PRV M; Kop. 1279, Shatalin BD23-118; piękny egzemplarz z ładną, kolorową patyną. |
II+ EF+ |
500 zł 2 400 zł
94 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Szóstak, 1601 M, mennica Malbork; Kop. 1251 (R3), Kopicki (ZIIIW) 910 (R3), Kurp. 1444 (R6), Tyszkiewicz 8 mk; bardzo rzadki rocznik, krążek z końcówki blaszki. |
1 250 zł 1 900 zł
95 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1595, mennica Olkusz; odmiana ze znakiem Ruszt pod popiersiem władcy; Iger O.95.2.a (R4), Kop. 988 (R5), Kopicki (ZIIIW) 512 (R5), Tyszkiewicz 12 mk; lekko ni.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 750 zł
96 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1597, mennica Olkusz; korona z wąskim rondem, na awersie POLON M D L; Iger O.97.2.f, Kop. 1055, Kopicki (ZIIIW) 520; krążek wycięty nierówno, ale moneta piękn.. |
I- UNC- |
500 zł 1 500 zł
97 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Trojak, 1595, mennica Wschowa; data na końcu legendy awersu, korona władcy z trójlistkiem bez otoku; Iger W.95.6.a, Kop. 1000, Kopicki (ZIIIW) 635; moneta w ładnym st.. |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł 900 zł
98 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Naśladownictwo trojaka, bez daty; Aw: Głowa władcy w prawo, ƧIGIƧ III D ⅁ Я P X O M D I X I; Rw: Nominał, po bokach którego kropki, poniżej Orzeł, Snopek i Pogoń, ⅁RO.. |
II+ EF+ |
400 zł 575 zł
99 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1594, mennica Olkusz; Aw: Popiersie króla i napis wokoło, pod popiersiem króla znaki mennicze: „słońce” i dzban; Rw: Kartusze z herbami Rzeczypospolitej, w nap.. |
2 000 zł 1 600 zł
100 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1597, mennica Lublin; Aw: Korona, poniżej napis SIGIS 3 D G / REX P M D L, herb Lewart w tarczy, po bokach I - F i monogram Melchiora Reysnera bez tarczy; Rw: .. |
III/III+ VF/VF+ |
3 500 zł 3 800 zł
101 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1597, mennica Lublin; Aw: Popiersie króla bez korony, poniżej Lewart w tarczy, SIGISM 3 D G REGN M D L; Rw: Ukoronowane tarcze herbowe (Orzeł, Pogoń, Snopek), .. |
III VF |
5 000 zł 6 000 zł
102 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety koronne Grosz, 1597, mennica Lublin; Aw: Popiersie króla bez korony w prawo, SIGISM 3 D G (Lewart w tarczy) REX M D L; Rw: Ukoronowane tarcze herbowe (Orzeł, Pogoń i Snopek),.. |
6 000 zł 11 000 zł
103 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety litewskie Trojak, 1599, mennica Wilno; na rewersie herb Łabędź (Andrzeja Zawiszy - podskarbiego wielkiego litewskiego) i hak (znak Zachariasza Bolla, mistrza menniczego mennicy.. |
2 000 zł 3 600 zł
104 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety litewskie Półtorak, 1619, mennica Wilno; odmiana z herbem Wadwicz na końcu napisu otokowego na awersie, MON NOVA - MAGNI D L w legendzie rewersu; Górecki W.19.4.j (F4), Ivanaus.. |
1 250 zł 1 500 zł
105 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Dukat, 1595, mennica Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo, SIGISMVND III - D G REX POL D PRVS; Rw: Herb wielki miasta, powyżej monogram P - K (Philipa Klüwera), w otok.. |
II- EF- |
12 500 zł 16 000 zł
106 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Dukat, 1612, mennica Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo, w dużej kryzie, SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb wielki miasta Gdańska, powyżej herbu gałązka z jedn.. |
II- EF- |
15 000 zł 23 000 zł
107 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1611, mennica Gdańsk; odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia; Shatalin GD11-1 (R3), CNG 155.I, Kop. 7474 (R4), Kopicki (ZIIIW) 1468 (R3); piękny, rzadki rocznik. |
I- UNC- |
5 000 zł 8 500 zł
108 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1612, mennica Gdańsk; kropka nad łapą niedźwiedzia; Shatalin G12-2 (R3), CNG 155.II, Kop. 7485 (R2), Kopicki (ZIIIW) 1469 (R2); moneta w pudełku NGC nr 2842885-0.. |
800 zł 1 900 zł
109 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Gdańsk Ort, 1624, mennica Gdańsk; przebitka daty z 1623 roku, końcówka legendy awersu PR; Shatalin GD24a-9, CNG 167.II.c, Kop. 7505 (R), Kopicki (ZIIIW) 1488b (R1); moneta w.. |
I UNC |
600 zł 9 500 zł
110 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / miasto Toruń Talar, 1630, mennica Toruń; Aw: Półpostać władcy w prawo, trzymającego miecz i jabłko panowania, na piersi Order Złotego Runa, z tyłu szarfa dowódcy, SIG III D G REX .. |
12 500 zł 30 000 zł
111 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety bite dla Szwecji 1 öre, 1596, mennica Sztokholm; odmiana z I - Ö na rewersie; Kop. 10521 (R3), Kopicki (ZIIIW) 1316 (R3), SM 16a; rzadkie, miejscowa patyna. |
III- VF- |
600 zł 0 zł
112 | Zygmunt III Waza (1587–1632) / monety bite dla Szwecji 1 öre, 1596, mennica Sztokholm; odmiana z I - Ö na rewersie; Kop. 10521 (R3), Kopicki (ZIIIW) 1316 (R3), SM 16a; rzadkie, wyszczerbiony krążek, ciemna patyna. |
700 zł 625 zł