Aukcja 75 / 516
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
Medal koronacyjny, 1762, autorstwa Timofieja Iwanowa i I. G. Waechtera
Numer: | 516 |
Opis: | ROSJA / Katarzyna II (1762–1796). Medal koronacyjny, 1762, autorstwa Timofieja Iwanowa i I. G. Waechtera; Aw: Popiersie Elżbiety II w prawo, niżej sygnatura ΤИMOФЕН • ЇВАНОВ, Б. М. ЕКАТЕРИНА. II. IMПЕРАТ. И САМОДЕРЖ. ВСЕРОСС; Rw: Personifikacje Rosji i wiary stojące przy ołtarzu, trzymające tarczę z monogramem Katarzyny, wyżej w chmurach Opatrzność trzymająca berło i koronę, z prawej sygnatura I•G•W•, ЗА СПАСЕНIЕ ВЬРЬI И ОТЕЧЕСТВА, w odcinku КОРОНОВАНА ВМОСВЬ / СЕИТ. 22. Д. 1762; Diakov 117.2 (R1); brąz, 64.9 mm, 90.81 g; patyna, piękny. |
Stan: | I/I-, Choice About Uncirculated |
Data sprzedaży: | 14-11-2020 |
Cena szacunkowa: | 1 500 zł |
Cena wywoławcza: | 1 200 zł |
Cena wylicytowana: | 2 100 zł |
Ilość odsłon: 982