Aukcja 75 / 491

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020

Medal Legiony Polskie, 1916, medal projektu Jana Wysockiego, Wiedeń

Numer: 491
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal Legiony Polskie, 1916, medal projektu Jana Wysockiego, Wiedeń; Aw: Szturmujący oddział Legionów, nad nim wzlatujący orzeł, w odcinku LEGIONY POLSKIE / 1914–1915–1916; Rw: Starzec i młodzieniec, przy kowadle, młodzieniec w hełmie attyckim, trzymający koronę w ręce, z tyłu chłop orzący pole, za nim w tle wschodzące słońce, z prawej sygnatura J.Wysocki; na obrzeżu nabita punca srebra i trójliść; Strzałkowski 346; srebro, 60.5 mm, 94.30 g; nakład w srebrze jedynie 30 sztuk, pięknie zachowany.
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 14-11-2020
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 6 000 zł

Ilość odsłon: 852