Aukcja 75 / 483

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020

Medal nagrodowy Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie, 1894, projektu Cypriana Godebskiego, Paryż (?)

Numer: 483
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal nagrodowy Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie, 1894, projektu Cypriana Godebskiego, Paryż (?); Aw: Gałązka palmowa, obok POWSZECHNA WYSTAWA / KRAJOWA / 1894; Rw: Skrzydlaty Geniusz na wprost, nakładający wieńce laurowe personifikacjom przemysłu i rolnictwa oraz sztuki, wokół narzędzia i wytwory przemysłu i sztuki, niżej fragment panoramy Lwowa, w tle promieniste słońce, na dole sygnatura Cyp. Godebski - H. Nocq; na obrzezu nabita punca z literą A; Chomyn 647 (ale srebro), Przemysł-Sztuka-Polityka 377; brąz, 63.4 mm, 86.22 g; patyna, wyśmienity.
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 14-11-2020
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 1 300 zł

Ilość odsłon: 949