Aukcja 75 / 479

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020

Medal na pamiątkę 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, 1891, Norymberga

Numer: 479
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal na pamiątkę 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, 1891, Norymberga; Aw: W wieńcu W STULETNIĄ ROCZNICĘ / KONSTYTUCYI / 3 MAJA 1791. / MDCCCXCI., w otoku NIECH POKOLENIA POKOLENIOM PODAJĄ PAMIĄTKĘ DNIA TEGO; Rw: Tarcza herbowa Rzeczypospolitej, wokół niej promieniście herby 46 ziem Rzeczypospolitej przedzielone dwunastoma orłami, na dole sygnatura L. CHR. LAUER NÜRNBERG; Chomyn 421, 422, kol. Węsierskiego 2910, Strzałkowski Pamiątki 3-go Maja s. 16–17, Szyszko-Czyżak 149; brąz, 70.4 mm, 137.70 g; patyna, rysa na awersie, ale pięknie zachowany.
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-11-2020
Cena szacunkowa: 1 250 zł
Cena wywoławcza: 1 000 zł
Cena wylicytowana: 2 700 zł

Ilość odsłon: 971