Aukcja 75 / 476

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020

Medal na pamiątkę 400. rocznicy śmierci Jana Długosza, 1880, projektu Augusta lub Aleksandra Szyndlera, Kraków

Numer: 476
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal na pamiątkę 400. rocznicy śmierci Jana Długosza, 1880, projektu Augusta lub Aleksandra Szyndlera, Kraków; Aw: Popiersie Jana Długosza w lewo, niżej sygnatura A. SZYNDLER, IOHANNES DŁUGOSZ NATUS MCCCCXV + MCCCCLXXX; Rw: HISTORIA POLONIAE / LIBER BENEFICIORUM / VITAE: S. STANISLAI / S. CUNEGUNDIS / VITAE: EPISCOPORUM / LITES CRUCIFERORUM / BANDERIA-CLENODIA; H-Cz. 8067 (R4); brąz, 63.7 mm, 105.70 g; patyna, bardzo ładnie zachowany, ekstremalna rzadkość, wybito jedynie 20 sztuk.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-11-2020
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 3 600 zł

Ilość odsłon: 973