Aukcja nr 74
USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
198 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 50 złotych 1821, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
30 000 zł 38 000 zł
199 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 25 złotych 1817, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
7 500 zł 9 000 zł
200 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 25 złotych 1819, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze.. |
II/II+ EF/EF+ |
10 000 zł 13 000 zł
201 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 10 złotych 1820, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajo.. |
II/II+ EF/EF+ |
15 000 zł 19 000 zł
202 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 10 złotych 1821, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajowym.. |
12 500 zł 14 000 zł
203 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 10 złotych 1822, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajo.. |
III- VF- |
5 000 zł 5 000 zł
204 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 5 groszy 1816, Warszawa; Bitkin 854, Kop. 2633, Plage 112; miejscowa patyna, pięknie zachowane jak na ten typ monety |
I- UNC- |
300 zł 500 zł
205 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825 1 grosz polski z miedzi krajowej 1824, Warszawa; nowe bicie warszawskie z 1857 roku; Bitkin H902 (R2), Plage 214, Berezowski 4 zł; piękny i rzadki |
I UNC |
2 500 zł 2 700 zł
206 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 1 złoty 1827, Warszawa; Bitkin 996, H-Cz. 3613, Plage 70, Berezowski 2.50 zł; subtelna patyna, pięknie zachowany |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 250 zł 3 800 zł
207 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 1 złoty 1832, Warszawa; odmiana z dużą głową cara; Bitkin 1002, H-Cz. 3667, Plage 76, Berezowski 5 zł; delikatna patyna, piękny |
II+/I- EF+/UNC- |
1 250 zł 2 600 zł
208 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 dukat 1831, Warszawa; Aw: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał, po bokach data 18-31, w otoku pochodnia z kropką za nią, Orzeł polski oraz napis CONCORDIA RES PA.. |
I- UNC- |
7 500 zł 9 750 zł
209 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 3 grosze polskie 1831, Warszawa; odmiana z prostymi łapami Orła i z kropką po POLS na rewersie; Bitkin 8, Iger PL.31.1.a (R), Kop. 2745 (R), Plage 282; piękny egzemp.. |
II+/I- EF+/UNC- |
800 zł 2 000 zł
210 | Powstanie Listopadowe 1830-1831 3 grosze polskie 1831, Warszawa; odmiana z prostymi łapami Orła i z kropką po POLS na rewersie; Bitkin 8, Iger PL.31.1.a (R), Kop. 2745 (R), Plage 282; piękna moneta.. |
II+ EF+ |
600 zł 3 200 zł
211 | Wolne Miasto Kraków 1815-1846 1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, H-Cz. 3823, Kop. 7859 (R2), Plage 294, Berezowski 2 zł; pięknie zachowany. W wyniku represji po powstaniu Listopadowym na terenie Pol.. |
I- UNC- |
1 000 zł 2 200 zł
212 | Wolne Miasto Kraków 1815-1846 1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, H-Cz. 3823, Kop. 7859 (R2), Plage 294, Berezowski 2 zł; bardzo ładna moneta w pudełku NGC 4911849-012 z oceną MS60 |
I-/II+ UNC-/EF+ |
800 zł 1 750 zł
213 | Wolne Miasto Kraków 1815-1846 10 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 2, H-Cz. 3824, Kop. 7858 (R1), Plage 295, Berezowski 0.60 zł; delikatna patyna, bardzo ładny egzemplarz w pudełku NGC 4911851-007 z oc.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
600 zł 2 000 zł
214 | Wolne Miasto Kraków 1815-1846 5 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 3, H-Cz. 3825, Kop. 7857 (R1), Plage 296, Berezowski 0.60 zł; subtelna patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC 4911849-011 z oce.. |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 1 950 zł
215 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 3 ruble = 20 złotych 1835 СПБ / ПД, Petersburg; Aw: Dwugłowy Orzeł carski, przy ogonie litery П-Д; Rw: Nominał i data poziomo, u góry napis ЧИСТАГО ЗОЛОТА 81 ДОЛЯ.; .. |
II- EF- |
5 000 zł 4 600 zł
216 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 1 1/2 rubla = 10 złotych 1833 НГ, Petersburg; krzyżyk nad koroną umiejscowiony nisko, po siódmej kępce - trzy jagody; Bitkin 1083. Kuriański Z10P33.1, Plage 313, Ber.. |
1 000 zł 1 300 zł
217 | Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855 rubel 1844 M-W, Warszawa; ogon Orła ułożony wachlarzowato; Bitkin 423, Plage 433, Berezowski 7.50 zł; delikatnie czyszczony, ale ładnie zachowany |
II/II- EF/EF- |
800 zł 950 zł