Aukcja nr 74

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
Jesteś w: A74  POLSKA NOWOŻYTNA
198 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
50 złotych 1821, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze..
I-/II+
UNC-/EF+
30 000 zł
38 000 zł
199 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
25 złotych 1817, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze..
II-/III+
EF-/VF+
7 500 zł
9 000 zł
200 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
25 złotych 1819, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królewskim i miecze..
II/II+
EF/EF+
10 000 zł
13 000 zł
201 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
10 złotych 1820, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajo..
II/II+
EF/EF+
15 000 zł
19 000 zł
202 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
10 złotych 1821, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajowym..
12 500 zł
14 000 zł
203 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
10 złotych 1822, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronostajo..
III-
VF-
5 000 zł
5 000 zł
204 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
5 groszy 1816, Warszawa; Bitkin 854, Kop. 2633, Plage 112; miejscowa patyna, pięknie zachowane jak na ten typ monety
300 zł
500 zł
205 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Aleksander I 1815-1825
1 grosz polski z miedzi krajowej 1824, Warszawa; nowe bicie warszawskie z 1857 roku; Bitkin H902 (R2), Plage 214, Berezowski 4 zł; piękny i rzadki
2 500 zł
2 700 zł
206 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855
1 złoty 1827, Warszawa; Bitkin 996, H-Cz. 3613, Plage 70, Berezowski 2.50 zł; subtelna patyna, pięknie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
1 250 zł
3 800 zł
207 Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855
1 złoty 1832, Warszawa; odmiana z dużą głową cara; Bitkin 1002, H-Cz. 3667, Plage 76, Berezowski 5 zł; delikatna patyna, piękny
II+/I-
EF+/UNC-
1 250 zł
2 600 zł
208 Powstanie Listopadowe 1830-1831
dukat 1831, Warszawa; Aw: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał, po bokach data 18-31, w otoku pochodnia z kropką za nią, Orzeł polski oraz napis CONCORDIA RES PA..
7 500 zł
9 750 zł
209 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze polskie 1831, Warszawa; odmiana z prostymi łapami Orła i z kropką po POLS na rewersie; Bitkin 8, Iger PL.31.1.a (R), Kop. 2745 (R), Plage 282; piękny egzemp..
II+/I-
EF+/UNC-
800 zł
2 000 zł
210 Powstanie Listopadowe 1830-1831
3 grosze polskie 1831, Warszawa; odmiana z prostymi łapami Orła i z kropką po POLS na rewersie; Bitkin 8, Iger PL.31.1.a (R), Kop. 2745 (R), Plage 282; piękna moneta..
600 zł
3 200 zł
211 Wolne Miasto Kraków 1815-1846
1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, H-Cz. 3823, Kop. 7859 (R2), Plage 294, Berezowski 2 zł; pięknie zachowany. W wyniku represji po powstaniu Listopadowym na terenie Pol..
1 000 zł
2 200 zł
212 Wolne Miasto Kraków 1815-1846
1 złoty 1835, Wiedeń; Bitkin 1, H-Cz. 3823, Kop. 7859 (R2), Plage 294, Berezowski 2 zł; bardzo ładna moneta w pudełku NGC 4911849-012 z oceną MS60
I-/II+
UNC-/EF+
800 zł
1 750 zł
213 Wolne Miasto Kraków 1815-1846
10 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 2, H-Cz. 3824, Kop. 7858 (R1), Plage 295, Berezowski 0.60 zł; delikatna patyna, bardzo ładny egzemplarz w pudełku NGC 4911851-007 z oc..
I-/II+
UNC-/EF+
600 zł
2 000 zł
214 Wolne Miasto Kraków 1815-1846
5 groszy 1835, Wiedeń; Bitkin 3, H-Cz. 3825, Kop. 7857 (R1), Plage 296, Berezowski 0.60 zł; subtelna patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC 4911849-011 z oce..
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 950 zł
215 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
3 ruble = 20 złotych 1835 СПБ / ПД, Petersburg; Aw: Dwugłowy Orzeł carski, przy ogonie litery П-Д; Rw: Nominał i data poziomo, u góry napis ЧИСТАГО ЗОЛОТА 81 ДОЛЯ.; ..
5 000 zł
4 600 zł
216 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
1 1/2 rubla = 10 złotych 1833 НГ, Petersburg; krzyżyk nad koroną umiejscowiony nisko, po siódmej kępce - trzy jagody; Bitkin 1083. Kuriański Z10P33.1, Plage 313, Ber..
1 000 zł
1 300 zł
217 Zabór rosyjski / Mikołaj I 1825-1855
rubel 1844 M-W, Warszawa; ogon Orła ułożony wachlarzowato; Bitkin 423, Plage 433, Berezowski 7.50 zł; delikatnie czyszczony, ale ładnie zachowany
II/II-
EF/EF-
800 zł
950 zł