Aukcja 73 / 441
USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
medal upamiętniający zaślubiny Maksymiliana Józefa elektora bawarskiego i Marii Anny córki Augusta III, bez daty (1763), autorstwa Franza Andreasa Schega
Numer: | 441 |
Opis: | Polska / August III Sas 1733-1763. medal upamiętniający zaślubiny Maksymiliana Józefa elektora bawarskiego i Marii Anny córki Augusta III, bez daty (1763), autorstwa Franza Andreasa Schega; Aw: Popiersie Maksymiliana w prawo, niżej syfnatura F•A•SCHEGA•, D•G•MAXIMILIANUS IOSEPHUS ELECTOR BAVARIAE•; Rw: Popiersie Marii Anny w lewo, niżej sygnatura SCHEGA•, D•G•MARIA ANNA ELECTR•BAV•NATA REG•PR•POL•ET SAX•; H-Cz. 7860 (R2), Witt. 2238, Raczyński 394, Grotemeyer 24; srebro, 44.2 mm, 36.45 g; tło lekko czyszczone, delikatna patyna. Czapski datuje ten medal na rok 1747 (data ślubu) natomiast Grotemeyer po analizie cech portretu elektora datuje go na 1763, więc kilkanaście lat po zaślubinach, rzadki, ładnie zachowany |
Stan: | I-, About Uncirculated |
Cena szacunkowa: | 7 500 zł |
Cena wywoławcza: | 6 000 zł |
Cena wylicytowana: | 0 zł |
Ilość odsłon: 1357