Aukcja 73 / 439

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
Jesteś w: A73  MEDALE  Polska  August III Sas 1733-1763

medal wybity z okazji urodzin syna Fryderyka Christiana, 1750, autorstwa Fryderyka Wilhelma Du But’a

Numer: 439
Opis: Polska / August III Sas 1733-1763. medal wybity z okazji urodzin syna Fryderyka Christiana, 1750, autorstwa Fryderyka Wilhelma Du But’a; Aw: Popiersie króla w prawo, niżej sygnatura FR. G. DU BUT F., D.G.AVGVSTVS III.REX POLON.ELECT. SAX.; Rw: Stojąca kobieca postać trzymająca nowonarodzonego, obok Geniusz z wieńcem oliwnym, na dole z lewej sygnatura F.G.D.F., NOVVM DECVS AVGVSTÆ DOMVS*, w odcinku FRID.AVG.FRID.CHRIST. R.P.F. / FIL.AVG.III.NEP.NAT. / XXIII DEC.MDCCL.; srebro, 54.4 mm, 72.80 g; H-Cz. 2785 (R2), Raczyński 406; bardzo efektowny, pięknie zachowany i bardzo rzadki, patyna
Stan: I-, About Uncirculated
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1220