Aukcja 73 / 431

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
Jesteś w: A73  MEDALE  Polska  Zygmunt III Waza 1587-1632

medal ze szwedzkiej serii królewskiej (nr 47), bez daty (1734), poświęcony Zygmuntowi Wazie, autorstwa J. K. Hedlingera

Numer: 431
Opis: Polska / Zygmunt III Waza 1587-1632. medal ze szwedzkiej serii królewskiej (nr 47), bez daty (1734), poświęcony Zygmuntowi Wazie, autorstwa J. K. Hedlingera; Aw: Popiersie króla w prawo, bez nakrycia głowy, niżej sygnatura I•C•H•, SIGISMVND• - D•G•REX•SVEC•ET•POL•, za głową punca z herbem Pilawa; Rw: 47•F• / NAT•1566• / C•1594• / QVOD PONTIF• / DOCTORIBVS / ET EXTERNO MILITE / PVBLICAM TVRBARET / TRANQVILLITATEM / A CAROLO DVCE SVDERM / CONSENT•CIVIBVS / EXCLVSVS• / M•1632•; ZKW Medale 358, H-Cz. 1662 (R3), Raczyński 86, Marian Gumowski - Medale Zygmunta III, nr 119, Chełmiński 210, Mikocki 1172 (tam w brązie); srebro, 33.6 mm, 14.23 g; medal czyszczony, ale bardzo ładnie zachowany, na awersie punca z herbem Pilawa Potockich
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-11-2019
Cena szacunkowa: 800 zł
Cena wywoławcza: 640 zł
Cena wylicytowana: 1 250 zł

Ilość odsłon: 1294