Aukcja 72 / 403

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  POLSKA  Fryderyk Krystian 1763

medal na pamiątkę śmierci Augusta III, 1763, autorstwa F. A. Schega

Numer: 403
Opis: POLSKA / Fryderyk Krystian 1763. medal na pamiątkę śmierci Augusta III, 1763, autorstwa F. A. Schega; Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi, w dolnej części sygnatura F•A•SCHEGA•F•, w otoku FRIDERIC•CHRIST•D•G•PR•REG•POL•& LITH•DUX SAX•&EL•, Rw: Świątynia z popiersiem Augusta III w środku, w otoku PIIS MANIBUS AUG• III• MAGNANIMI• (pobożnym cieniom Augusta III wspaniałomyślnego), w odcinku OBIIT V•OCTOBRIS / MDCCLXIII; H-Cz. 2977 (R3), Raczyński 388, Grotemeyer 78, Merseburger 1886 (R), Dassdorf 1510, Slg. Engelhardt 1587, Gebauer 1763.30.2; srebro, 62 mm, 117.15 g; drobne uszkodzenia na obrzeżu, wyśmienity stan zachowania, delikatna patyna subtelnie podkreślająca detale monety, ekstremalnie rzadki typ
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Cena szacunkowa: 8 000 zł
Cena wywoławcza: 6 400 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1411