Aukcja nr 71

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
319 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
dukat 1757, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram FR (Fryderyka Wielkiego, króla Prus), inicjały I.D.B (pruskiego za..
15 000 zł
16 000 zł
320 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
talar 1745, Drezno; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe, poniżej F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral) oraz hak, w otoku napis; Dav. 26..
10 000 zł
11 000 zł
321 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
talar 1757, Drezno; Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram FR (króla Prus Fryderyka Wilhelma) i inicjały I.D..
15 000 zł
16 000 zł
322 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
2/3 talara (gulden), 1742, Drezno; litery FWôF i znak menniczy hak pod tarczami herbowymi; Dav. 830, Kahnt 545, Schön 127; ładna, stara patyna, rzadkie w tak pięknym..
II/II+
EF/EF+
3 500 zł
3 000 zł
323 August III 1733-1763 / monety sasko-polskie
1/6 talara 1746 FWôF, Drezno; Kahnt 560, Merseb. 1757; ładna patyna, rzadki rocznik, piękna moneta z dobrze zachowanymi detalami
3 000 zł
0 zł