Aukcja nr 71
USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
319 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie dukat 1757, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram FR (Fryderyka Wielkiego, króla Prus), inicjały I.D.B (pruskiego za.. |
15 000 zł 16 000 zł
320 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie talar 1745, Drezno; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe, poniżej F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral) oraz hak, w otoku napis; Dav. 26.. |
10 000 zł 11 000 zł
321 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie talar 1757, Drezno; Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram FR (króla Prus Fryderyka Wilhelma) i inicjały I.D.. |
II+ EF+ |
15 000 zł 16 000 zł
322 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie 2/3 talara (gulden), 1742, Drezno; litery FWôF i znak menniczy hak pod tarczami herbowymi; Dav. 830, Kahnt 545, Schön 127; ładna, stara patyna, rzadkie w tak pięknym.. |
II/II+ EF/EF+ |
3 500 zł 3 000 zł
323 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie 1/6 talara 1746 FWôF, Drezno; Kahnt 560, Merseb. 1757; ładna patyna, rzadki rocznik, piękna moneta z dobrze zachowanymi detalami |
II+ EF+ |
3 000 zł 0 zł
324 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk; mniejsze popiersie króla, odmiana bez liter E-C; Kahnt 682 var. e, Kop. 2119 (R2); bardzo ładna |
1 000 zł 1 900 zł
325 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie dwuzłotówka (8 groszy) 1761, Lipsk; masywne popiersie króla; Kahnt 683 var.f, Kop. 2124 (R5), Tyszkiewicz 20 mk; patyna, rzadki rocznik, bardzo ładnie zachowana moneta |
II-/III+ EF-/VF+ |
2 000 zł 1 600 zł
326 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie tymf 1753, Lipsk; owalny przekrój naramiennika zbroi, kropka po literze T; Kahnt 685 var. g, Kop. 2104; rzadki, szczególnie w tak pięknym stanie zachowania |
I- UNC- |
2 000 zł 2 600 zł
327 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie tymf 1753, Lipsk; odmiana z popiersiem z literką S na ramieniu, owalny przekrój naramiennika zbroi i trójlistki po bokach litery T; Gum-H. 2155 (RR), Kahnt 685 var. .. |
II-/II EF-/EF |
1 250 zł 1 500 zł
328 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1754, Lipsk; średnie, buldogowate popiersie króla z owalnym naramiennikiem; Kahnt 687 var. f, Kop. 2111; bardzo ładny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 000 zł 900 zł
329 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1755, Lipsk; masywne popiersie króla w szerokiej koronie; Kahnt 688 var. d, Kop. 2113; piękny |
I- UNC- |
1 000 zł 850 zł
330 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1756, Lipsk; szerokie popiersie króla z szeroką koroną bez obcięcia naramiennika zbroi; Kahnt 689 var. c, Kop. 2115; pięknie zachowany |
I- UNC- |
1 000 zł 1 000 zł
331 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1756, Lipsk; małe, szerokie popiersie króla z płaską koroną; Kahnt 689 var. b, Kop. 2115; pięknie zachowany z dużym blaskiem menniczym |
I- UNC- |
500 zł 800 zł
332 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie szóstak 1756, Lipsk; szerokie popiersie króla, obie korony żeberkowate; Kahnt 693, Kop. 2102 (R2); piękny |
I- UNC- |
750 zł 1 500 zł
333 | August III 1733-1763 / monety pamiątkowe grosz wikariacki 1740, Drezno; Kahnt 633, Kop. 11525 (R2), Merseb. 1694; piękna moneta w pudełku firmy PCGS z oceną MS63 |
I- UNC- |
400 zł 600 zł
334 | August III 1733-1763 / monety pamiątkowe dwugrosz zaślubinowy 1747, Drezno; Aw: Ośmiowierszwy poziomy napis, Rw: Anioł i napis SPEI PUBLICAE; Kahnt 658, Kop. 11542 (R3); moneta w pięknym stanie zachowania, .. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 850 zł
335 | August III 1733-1763 / miasto Gdańsk złotówka (30 groszy) 1762, Gdańsk; odmiana z małym wieńcem nad herbem miasta; Kahnt 719 var. b, Merseb. 1749; ładnie zachowana moneta |
II- EF- |
1 250 zł 0 zł
336 | August III 1733-1763 / miasto Gdańsk złotówka (30 groszy) 1763, Gdańsk; gałązki nad herbem miasta skierowane na boki, pod tarczą herbową inicjały R E CE (Rudolfa Ernsta Ceckermann’a); CNG 425, Kahnt 720.. |
II- EF- |
1 250 zł 1 200 zł
337 | August III 1733-1763 / miasto Gdańsk ort 1760, Gdańsk; odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi i datą u góry, pod tarczą herbową inicjały R E CE; CNG 422, Kahnt 725, Merseb 1798; delikatna patyna.. |
1 000 zł 2 200 zł
338 | August III 1733-1763 / miasto Gdańsk ort 1760, Gdańsk; odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, pod tarczą herbową inicjały R E CE; CNG 421, Kahnt 725, Merseb 1798; patyna, dość ładnie zachowany |
II- EF- |
750 zł 1 400 zł